Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 40

Thread: Nationale 27-29 iulie 2007 - Ploiesti

  1. #1
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Exclamation Nationale 27-29 iulie 2007 - Ploiesti

    27 iulie-ora 17.00 concursul baietilor
    28 iulie-ora 17.00 concursul fetelor
    29 iulie-ora 12.30 finale pe aparate ( fete+ baieti )

    Concursul se poate urmari pe TVR2
    www.fangymnastics.com

  2. #2
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    mersi. bine ca am aflat, ca daca nu, le pierdeam din prostie. eu traiam cu impresia ca sunt mai tarziu, prin august. acum de-abia astept. mai mult la fete, ca la baieti nu prea-mi place.
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  3. #3
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    a castigat Daniel Popescu competitia individuala, urmat de Koczi si de Selariu.
    e clar ca cei 3 sunt liderii lotului.
    eu chiar Daniel imi doream sa castige! si ma bucur mult pt. el. e noua speranta. bravo!
    de-abia astept maine la fete...
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  4. #4
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Marian Dragulescu a avut ceva probleme la sol....si din cate am intles a doua lui saritura care are nota de plecare 7.2 nu prea poate s0o controleze in ultimele 2 saptamani....sa speram ca la mondiale o sa fie bine. Mi-a parut rau ca Koczi la cal nu a facut fata, dar bravo tutuor chiar se observa anumite progrese mai ales la bara. Tot inainte!!!!!!!!!!
    www.fangymnastics.com

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Marian Dragulescu a avut ceva probleme la sol....si din cate am intles a doua lui saritura care are nota de plecare 7.2 nu prea poate s0o controleze in ultimele 2 saptamani....sa speram ca la mondiale o sa fie bine. Mi-a parut rau ca Koczi la cal nu a facut fata, dar bravo tutuor chiar se observa anumite progrese mai ales la bara. Tot inainte!!!!!!!!!!
    Eu cred ca Dragulescu exagereaza cu acea saritura din 7.2. E drept ca daca ii iese castiga 100% la JO (asta daca nu cumva o va face si altcineva), insa 'tare mi-e frica ca are mult mai multe sanse sa rateze decat sa-i iasa.
    In plus, s-ar putea ca ceea ce i s-a intamplat la Amsterdam sa-i creeze probleme in continuare la sol

  6. #6
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Exact acest lucru il cred si eu.....mai bine tot o saritura din 7.0 dar de care este sigur. Eu ma gandesc ca la sol are acea retinere cand realizeaza acea rulare..ca si azi totul a mers bine iar dupa rularea cu pricina la ultima diagnala a terminat cu un element simplu si nu cu Tzukahara grupat asa cum era obisnuit.
    www.fangymnastics.com

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Exact acest lucru il cred si eu.....mai bine tot o saritura din 7.0 dar de care este sigur. Eu ma gandesc ca la sol are acea retinere cand realizeaza acea rulare..ca si azi totul a mers bine iar dupa rularea cu pricina la ultima diagnala a terminat cu un element simplu si nu cu Tzukahara grupat asa cum era obisnuit.
    Plus ca n-a facut rulare la prima linie acrobatica.

  8. #8
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Astept concursul fetelor!!!!
    Sper sa ajung la Ploiesti ...Si sa fie un spectacol placut.

  9. #9
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Mai vine cineva? Poate ne intalnim acolo.

  10. #10
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    stie cineva daca Ponor face si sarituri astazi?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  11. #11
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Steliana Nistor-noua campioana la individual compus:
    sarituri:14.800
    paralel:15.800
    barna:16.550
    sol:15.400
    TOTAL: 62.550( CU UN ASEMENA PUNCTAJ LA MONDIALE....WOW oricum va fi greu de atins)
    Catalina Ponor cea mai mare nota din concurs 16.700-barna.
    Cam atatea rezulate am retinut
    www.fangymnastics.com

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Note umflate rau la barna pt Nistor si Ponor

  13. #13
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Cam toate notele au fost exagerate la barna....
    www.fangymnastics.com

  14. #14
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    Cu exceptia exercitiilor la barna a lui Ponor si Nistor n-a prea fost nimic care sa ma faca sa zic "wow". La mondiale cred ca sanse semnificative la medalii individuale avem doar cu Ponor la barna si Steliana la individual compus.

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kino View Post
    Cu exceptia exercitiilor la barna a lui Ponor si Nistor n-a prea fost nimic care sa ma faca sa zic "wow". La mondiale cred ca sanse semnificative la medalii individuale avem doar cu Ponor la barna si Steliana la individual compus.
    Ai dreptate, dar cam in toata gimnastica feminina mondiala sunt din ce in ce mai putine momente in care sa zici "wow". La Mondiale mult depinde de forma in care va fi Izbasa. Daca Izbasa va reusi sa concureze aproape de maxim la sol si barna eu zic ca ne putem bate pt medalii si in concursul pe echipe

  16. #16
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    Cu siguranta ne putem bate pentru medalii la concursul pe echipa, in mesajul anterior vorbeam de medalii individuale. Deocamdata ne avantajeaza formatul actual a concursului pe echipe in care sunt putine exercitii la fiecare aparat si toate sunt luate in considerare la punctajul total al echipei. Romancele stau foarte bine la capitolul psihic, rateaza rar, asa ca daca mergem cu doua gimnaste de varf si inca 2-3 capabile, putem lua medalie.

  17. #17
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    nu-mi vine sa cred ca Ponor a castigat sariturile.
    iar la barna, ce mai...un exercitiu excelent. se vede interventia lui Bitang. daca ramanea cu Stanei, nu cred ca lua prima. la mondiale poate lua aurul fara probleme daca o face la fel de bine.
    dar solul este f slab... n-are nicio sansa.
    mi-a placut si Stela la paralele si la barna.
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  18. #18
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    A inregistrat cineva din intamplare finalele pe aparate? Am vrut sa ajung si eu la Nationale anul asta, dar tocmai in week-endul cu concursul a trebuit sa plec in alta parte.
    Concursul pe echipe transmis la tv mi l-a inregistrat un prieten, si l-am vazut, dar doar atat.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  19. #19
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Plus ca n-a facut rulare la prima linie acrobatica.
    Eu nu inteleg de ce nu se interzice elementul asta si la baieti. La fete l-au interzis pentru ca e prea periculos. Si chiar e. Dar nu inteleg de ce il lasa la baieti. Or avea ei mai multa forta, dar oricum e al naibii de riscant. Mi se pare normal ca Dragulescu dupa ce a trecut la un varf de ac de paralizie sa fi ramas cu ceva retineri. Doamne fereste sa nu fie si alte probleme.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  20. #20
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Note umflate rau la barna pt Nistor si Ponor
    Si la sol pentru Nistor. Nu stiu cui foloseste ca iau note asa mari la un concurs intern. Sper ca fetele sunt realiste si nu se culca pe o ureche dupa ce s-au ales cu notele astea.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad001 View Post
    Eu nu inteleg de ce nu se interzice elementul asta si la baieti. La fete l-au interzis pentru ca e prea periculos. Si chiar e. Dar nu inteleg de ce il lasa la baieti. Or avea ei mai multa forta, dar oricum e al naibii de riscant. Mi se pare normal ca Dragulescu dupa ce a trecut la un varf de ac de paralizie sa fi ramas cu ceva retineri. Doamne fereste sa nu fie si alte probleme.
    Eu unul nu sunt de acord, gimnastica este un sport in care te poti accidenta grav la numeroase elemente. Ar trebui interzis sportul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •