Page 22 of 43 FirstFirst ... 12202122232432 ... LastLast
Results 442 to 462 of 901

Thread: Rivalitatea dintre "U" si CFR

  1. #442
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Din ultima propozitie a trubadurului deducem ca dansul nu poarta la gat peste tot fularul cu ecomax, poate ii este rusine sau poate frica, oricum se pot gasi 1001 motive pentru a nu purta jegul ala la gat...
    Ma uit acuma la meciul lor si vad o mana de oameni, vreo 50, care sustin ca formeaza un commando , aia-i toata "galeria" lor, sa nu mai vorbim ca nici nu se aud pe stadion in afara de momentele cand urla ala in porta-voce... ce jenanti...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  2. #443
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Lasa ma frate nu ne-am auzit ca am tinut moment de reculegere pentru Dan Anca care nu merita sa aiba treaba cu u ci poate merita mai mult! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
    Last edited by t.b.; 22nd October 2005 at 18:57. Reason: jigniri => avertisment
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  3. #444
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Dan Anca a ales sa "aiba treaba" cu UNIVERSITATEA clubul asta a fost totul pentru el, a fost mereu aproape de echipa si nu a refuzat niciodata sa ne ajute atunci cand aveam nevoie. A fost jucator (si inca ce jucator), antrenor, vicepresedinte, un simbol al fotbalului clujean.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  4. #445
    junior
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andrei_cj
    Lasa ma frate nu ne-am auzit ca am tinut moment de reculegere pentru Dan Anca care nu merita sa aiba treaba cu u ci poate merita mai mult! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
    Andrei, poti sa iti tii pt tine condoleantele daca scuipi aici asemenea mizerii legate de nea Dan, si sa te folosesti de imaginea lui ca sa arunci aici cu noroi. Asa e, EL a vrut "sa aiba treaba cu U", si mai mult decat asta, a facut-o cu pasiune si din toata inima, nu ca majoritatea celor care urca de 2 ani in deal, de cand mai vine pe acolo cate o echipa cunoscuta.

  5. #446
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Cum ziceti voi dar oricum valoarea voastra este clara sub a noastra si asta e tot ce conteaza! Dan Anca a fost un simbol al fotbalului clujean si dupa cum ati vazut toti cfristii au tinut un moment de reculegere!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  6. #447
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Imi place declaratia lui d0rinel, ori pleaca jucatorii ori pleaca el.
    cazul 1 - pleaca d0rinel, echipa se duce de rapa, fara el nu-s in stare se lege doua pase
    cazul 2 - pleaca "jucat0rii", varianta putin probabila pentru ca juniori capabili sa-i inlocuiasca nu au, pe la echipa lor de juniori joaca aia care "ajuta clubul" (stiu de la cineva care a jucat la juniori, pana cand s-a scarbit de ce se intampla acoloa, acum ii la Stiinta ), de cumparat nu poate cumpara pana in iarna, si sa fim seriosi n-are pletosul ala bani sa cumpere o echipa intreaga, deci si in varianta asta echipa se duce de rapa

    Asadar se anunta vremuri grele in deal, hai sa vedem cum va evolua circul ecomax


    Parca totusi n-ar fi bine sa retrogradeze anul asta, eu vreau sa avem noi onoarea la anul sa-i bagam in B
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  7. #448
    junior Bbi's rules's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    CLuJ NAPOCA
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    -catre-T.b:ai prea multe vise!

  8. #449
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    T.B. frumos scenariu' pacat ca in el sunt doua neadevaruri

    1. CFR nu pica in B
    2. U nu PROMOVEAZA!

    In rest te descurci la proza cat ai luat la bac la romana? (sau ai dat bac?)
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  9. #450
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Zice-se ca de morti nu se vb de rau ca altfel as avea si eu de zis niste povesti despre Dan Anca.
    HAI CFR!

  10. #451
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    E mai bine sa tacem si sa ne vedem noi de treaba noastra Dumnezeu sa-l ierte si Condoleante familiei!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  11. #452
    junior Bbi's rules's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    CLuJ NAPOCA
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    E o mare prostie rivalitatea dintre u si CFR...
    CFR E ECHIPA CLuJuLuI!

  12. #453
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andrei_cj
    T.B. frumos scenariu' pacat ca in el sunt doua neadevaruri

    1. CFR nu pica in B
    2. U nu PROMOVEAZA!

    In rest te descurci la proza cat ai luat la bac la romana? (sau ai dat bac?)

    Pai chiar asta am zis si eu, sa nu retrogradeze ecomaxu` ca sa avem noi onoarea sa-i bagam in B la anul, pentru promovarea noastra e deja o certitudine

    Am dat bacu` n-ai tu treaba cat am luat... (nu vreau sa ma laud aici ca numa` va ofticati toti aia cu caile ferate)
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  13. #454
    junior Bbi's rules's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    CLuJ NAPOCA
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    Andrei_cj are dreptate :"1. CFR nu pica in B! 2. U nu promoveaza in A!---sa fim realisti!!!---apropo dak promoveaza U pe stadion vor juca?Ca pe ION MOINA in A nu se mai poate juca!...numa in GRUIA mai pot juca !:degete:
    CFR E ECHIPA CLuJuLuI!

  14. #455
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Pe Ion Moina o sa jucam, nu-i asa mare lucru sa punem niste amarate de scaune, daca la Mioveni se poate juca atunci cu siguranta si pe STADIONUL MUNICIPAL ION MOINA se poate
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  15. #456
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Irelevant daca promovati asta este dar oricum o luati prin divizia A ca-n filme....o sa fiti ceva gen Jiul....oricum cel putin CFR v-o trage si in tur si in retur!!!!

    P.S. Rivalitatea nu exista atata timp cat pe noi nu ne doare capul de voi...deci mai bine se numea threadul asta Ciuda lu' u pe CFR sau Invidia lu' U pe CFR!!!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  16. #457
    junior
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    Mai ce schimbare de atitudini au si oamenii astia. De la "o sa retrogradati in C", la "nu aveti nici o sansa de promovare", mai apoi "ok, poate promovati, dar pe ce stadion o sa jucati?", acuma vad ca se ajunge la "bine, promovati, dar nu aveti nici o sansa in A". Cat despre faza cu invidia ce sa iti spun; e ca si cum as fi invidios pe vali furtunosul sau pe costi costita ca au nu stiu ce masini smechere. Ori mie indivizii de genul asta in cel mai bun caz imi provoaca dezgustul si lehamitea cand ii vad cum iasa la inaintare ca niste cai brezi si mari "valori", cand de fapt adevarata lor valoare stim cam pe unde se situeaza. Cam asa si cu voi.

    In rest, numai bine.

  17. #458
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Da numai ca noi am jucat in finala cupei uefa intertoto....deci totusi la capitolul valoare..eu va zic...ciocu' mic..acum sunt ceva probleme la echipa dar o sa vedeti ca se rezolva si atunci.....lasa ca mai vedem!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  18. #459
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ozzy76
    Cat despre faza cu invidia ce sa iti spun; e ca si cum as fi invidios pe vali furtunosul sau pe costi costita ca au nu stiu ce masini smechere. Ori mie indivizii de genul asta in cel mai bun caz imi provoaca dezgustul si lehamitea cand ii vad cum iasa la inaintare ca niste cai brezi si mari "valori", cand de fapt adevarata lor valoare stim cam pe unde se situeaza
    Foarte bine punctat, o comparatie mai buna ca asta nici ca se putea, asa tre` sa vorbim cu Andrei trubadurul, in termeni muzicali, poate asa pricepe.
    Meciul vostru de calificare in turul 1 al cupei UEFA (pe care l-ati pierdut de altfel) e exact "mertanul" unui manelist...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  19. #460
    junior
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    Andrei, nu ai inteles nimic din ce am spus. Sa stii ca in FENOMENUL fotbal, care nu inseamna numai statistica, ierarhiile sunt destul de relative. Ca sa iti dau un exemplu, dintre Napoli (actualmente serie C) si Siena (serie A de cativa ani, cu niste clasificari onorabile), care crezi ca e o echipa mai faimoasa , admirata si iubita?

  20. #461
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Acolo da Napoli dar la cluj e cu totul si cu totul altceva pt ca la Napoli care e in C sunt 30.000 de oameni pe stadion si e normal sa fie mai iubita si admirata! Si la Siena bata vantul....dar in schimb la CLUJ noi avem mai multi suporteri pe stadion deci? rezulta CFR ECHIPA CLUJULUI!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  21. #462
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Care mai multi ma ? Ati avut 2000-2500 de spectatori la meciul cu iasiul(galerie 20 de copii vai de capu` lor) . Noi am avut 2500 de spectatori in div B cu o echipa clasata printre ultimele , o galerie imensa care a cantat 90 de minute .
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •