Page 12 of 120 FirstFirst ... 210111213142262112 ... LastLast
Results 232 to 252 of 2513

Thread: Noua procedura pe Administrativ legata de reclamatii threaduri/mesaje/moderatori

  1. #232
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Deschide separat un subiect daca tu crezi ca sunt probleme pe acel thread.

  2. #233
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Vadime, daca tot raspunzi ascultatorilor , spune-mi si mie de ce sunt atat de panicati baietii la perspectiva ca as ajunge moderator? Ce crezi, care e cel mai speriat?

  3. #234
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,285
    Reputatie
    1
    ai cont a*r*ici
    cu injuraturile alea de neam prost cum ramane?
    victimo
    granita la Orsova!

  4. #235
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    @Timache: Nu stiu, habar nu am, ma gandesc ca ai avut unele dispute si conversatii. Am cerut parerile lui Miril si Delaparis pe tema, daca ei cred ca e oportun bine, daca nu nu se va face propunerea.

  5. #236
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Vadime, daca tot raspunzi ascultatorilor , spune-mi si mie de ce sunt atat de panicati baietii la perspectiva ca as ajunge moderator? Ce crezi, care e cel mai speriat?
    Tu pareai macar amuzant atunci cand nu te luai atat de mult in serios. Daca tie ti se pare ca e cineva panicat, nu ma mir ca pui botul si la povestile cu serviciile ))
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  6. #237
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Deschide separat un subiect daca tu crezi ca sunt probleme pe acel thread.
    Am uitat sa iti spun, nu sunt vreo clona de-a lui reivan.
    Nu iti face iluzii, nu vei reusi sa ma agati, ca sa produc traffic pe un asa-zis subiect. Oricum, sunt 99% convins ca un eventual demers nu va avea finalitate, logica fiind simpla aici : daca dorinta ta de ''asanare'' a forumului era una reala ... Hingherul era de mult scos de la moderare, motive erau destule, sunt sigur ca ai citit pe aici (in ultimul an, de exemplu). Exemple sunt cu zecile, poate chiar cu sutele.
    Intentionat am ales threadul respectiv, e deschis de tine, e proaspat ... stii bine ce si cum.

  7. #238
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    6 ( sase) , a aparut delafranta.

  8. #239
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    @Leul Olten: Nu pot scoate moderatori de pe forum sau membri pentru ca X sau Y cred ca este oportun. Personal, ca tot spui ca am deschis eu acel thread, ia citeste cine a scris pe acolo si cum am fost atacat de la primele mesaje, din nimic. Asta nu inseamna ca aceia care au atacat aiurea au fost scosi de pe forum. I-am lasat in pace, daca pe ei atat in duce capul.

    Daca te referi la schimbul de mesaje de mai jos sa imi zici tu pe cine sa sanctionez, cine e mai destept decat altul. Sunteti doi baieti foarte inteligenti, uneori. Nu uita ca moderatorii fac o munca benevola in interesul forumului, ajuta dezvoltarea lui. Chiar daca mai fac greseli, nu pot fi eliminati atat de usor.

    Totusi o sa ii dau Hingherului un mesaj, el fiind moderator, si trebuind sa aiba o atitudine mai buna.
    Attached Images Attached Images

  9. #240
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Vadime, ai deschis cutia. A Pandorei cutie ai deschis-o !

  10. #241
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    A confrunta direct probleme pe care unii useri le au nu e usor. Dar nu e nici cutia pandorei. Despre unii ma lamuresc repede, nu merita, sunt pusi pe scandal, altii insa merita atentie si suport.

  11. #242
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    qed.

    Eram sigur ca asta vei face. Eram sigur ca ii vei cauta circumstante atenuante lui Ornito , punand in balanta cu ce am scris eu DUPA. Pentru mine, reactia ta (asteptata de mine) avea cota 1.01
    Dar ideea era alta. Ofuscat ca o lua rau de tot ''pe caterinca'', pe thread deschis de el doar in acest scop (si inchis, probabil corect, de dlp) ... si obsedat sa isi demonstreze ''valoarea'', individul nu realizeaza ca e moderator, posteaza off topic, jigneste, provoaca ... nu stiu ce mai trebuia, sa dea foc la server ?
    Daca postarea mea e sanctionabila, ok ... punct penalizare, ban definitiv - nu ma deranjeaza.
    Dar fa ce trebuie cu moderatorii, altfel nu vei avea credibilitate la nici o initiativa. Nici la asta de acum. Hai sa nu fiu prea obraznic si sa nu afirm (deocamdata) ca ultimele threaduri deschise de tine nu sunt altceva decat surse de traffic, pe discutii asa-zise de imbunatatire a calitatii forumului.

  12. #243
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,285
    Reputatie
    1
    cum ziceam.
    3 useri guraLivi ,maxim 4...
    ca la teatru
    granita la Orsova!

  13. #244
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Leule, o repet, nu pot scoate moderatori care ajuta la forum pentru ca oameni care recunosc ca intra sa faca scandal si sa se refuleze o cer. Daca nu esti in categoria asta, cred ca intelegi.

    I-am dat un pm Hingherului si sunt sigur ca va fi o mica schimbare, dar intelege ca uneori e dificil sa ai de-a face cu tot felul de specimene.

    Uneori si tu si el aveti probleme cu adresarea, dar dupa cum vezi tu esti aici nu ai sanctiune si el la fel. Tratamentul e egal. Daca pe tine nu te intereseaza ca nu mai scrii pe forum pe mine ma intreseaza ca un moderator care are activitate si implicare sa nu mai fie. Te rog sa te pui si in locul meu, chiar daca vezi adversari in unii moderatori.

    Am schimbat zeci de moderatori daca nu sute. Nu poti spune ca nu fac nimic. Daca in acest caz nu se schimba lucrurile asa cum vrei tu, un inseamna ca nu fac nimic. Pentru ca uite imi pierd timpul aici, desi nu pari sa imi asculti argumentele. Cand o sa consider ca am scris tot nu o sa mai insist pe subiect, dar asta de asemenea nu inseamna ca nu fac nimic.

  14. #245
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    qed.

    Eram sigur ca asta vei face. Eram sigur ca ii vei cauta circumstante atenuante lui Ornito , punand in balanta cu ce am scris eu DUPA. Pentru mine, reactia ta (asteptata de mine) avea cota 1.01
    Dar ideea era alta. Ofuscat ca o lua rau de tot ''pe caterinca'', pe thread deschis de el doar in acest scop (si inchis, probabil corect, de dlp) ... si obsedat sa isi demonstreze ''valoarea'', individul nu realizeaza ca e moderator, posteaza off topic, jigneste, provoaca ... nu stiu ce mai trebuia, sa dea foc la server ?
    Daca postarea mea e sanctionabila, ok ... punct penalizare, ban definitiv - nu ma deranjeaza.
    Dar fa ce trebuie cu moderatorii, altfel nu vei avea credibilitate la nici o initiativa. Nici la asta de acum. Hai sa nu fiu prea obraznic si sa nu afirm (deocamdata) ca ultimele threaduri deschise de tine nu sunt altceva decat surse de traffic, pe discutii asa-zise de imbunatatire a calitatii forumului.
    Te rog, lasa-l in pace pe plutonier Capsuna, nu vreau sa fie scos de la moderare si sa fiu uns eu, o sa se planga la Merkel ca e discriminat.

  15. #246
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    apropos de scandal.
    spune-ne ce s-a intamplat in 2012 cand sri a preluat baza de date a ols.
    se vanau basisti sau antibasisti?
    vestea despre desfraul basist facut pe sectiunea politica a forumului se dusese in toata lumea virtuala.

    mai sunt datele noastre personale in siguranta in aceste conditii?
    la mine s-a dovedit ca nu.

    apropos de scandal.
    acesta este intretinut de prietenii tai moderatori.
    si pentru trafic.ala cu guesti ciudati.

  16. #247
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Leule, o repet, nu pot scoate moderatori care ajuta la forum pentru ca ...
    Serios ? ''For reals ?'' cum ar spune Johnny ...
    Hingherul pe care il tii in brate este cel mai bun exemplu de ''manager'' care iti prabuseste afacerea, pe termen mediu si lung. Asa-zisul profit pe termen scurt (ceva traffic produs pe baza faptului ca ii musca intr-una de tzur pe useri, pe toate threadurile ... ) este atenuat si anulat prin pierderea adusa pe termen lung.
    Moderatorul-manelist hingheru iti produce, de fapt, pierdere adaugata ... in nici un caz valoare adaugata. Eu ca asta am cunoscut si vii (cum ar spune Tyler).

  17. #248
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    @Lordliv: In 2012, in noiembrie, SRI nu a preluat nici o baza de date. De unde scoti asta? Am scris ce s-a intamplat atunci, a fost o actiune DIICOT in data centerul in care era si acest site, din cauza unui site care avea niste probleme legale. Iar acel site a platit legal. Restul sunt si acum bine mersi. Ba au primit si datele inapoi dupa cateba luni, asa cum si eu le am dar nu le-am mai putut "lipi" in forum, pentru ca in site am facut-o.

    Asa au actionat autoritatile, am picat acolo alaturi de alte siteuri mari care s-au trezit fara servere, totul fiind confiscat de autoritati pentru a-i prinde pe cei care ii vizau, unii care am inteles clonau carduri. Totul s-e predat inapoi, eu nu am avut nici o treaba, iar acest site nu a avut de a face cu nimic in acele lucruri.

    Stai linistit, ca orice site din lume se supune controalelor autoritatilor, daca se cere acest lucru. Ca orice cetatean si un site face la fel. Daca sri vrea sa afle ce e aici, o poate face, daca vrea sa afle ce are X pe mail o poate face. Daca vrea sa auda ce vorbesti la telefon, o poate face. Asta e lumea in care traim. E bine asa? Eu cred ca nu, dar pentru ca lumea in care traim e uneori nebuna au si lucrurile astea o noima.

    Ma intrebi pe mine daca datele sunt in siguranta in cazul in care autoritatile statului le au? Intreaba-i pe ei. Sau intreaba-te daca datele tale de pe facebook si mail sunt in siguranta. Normal ca nu sunt, ce e online, totul, nu e in siguranta. Eu nu am cont de facebook, dar am mail insa stiu ca sunt curat si nu ma intereseaza cine citeste.

    @Leul: Am vorbit cu Hingherul, sper sa observi o schimbare in bine. Pe moment nu am ce sa mai comentez despre subiect, daac apar altele vom vedea. Sper ca am atatat tot suportul si bunul-simt.

  18. #249
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ce vioi e harissonul, pesemne ca a plouat prin Dolj

  19. #250
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Toata lumea observa schimbarea.....

  20. #251
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Pai atunci facem asa : eu va fut neamurile in gura si tie si tractoristului de la Ciorogarla, va las cu forumul vostru de *****, pe voi va las asa, *****i cu ochi cum sunteti si ...
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Pai nu iti statea tie mai bine in ***** '******* ?
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...highlight=leul

    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Rezolvare : Hingherule, te bag in ***** '******* de mai multe ori, initial pentru rodaj ; apoi te bag definitiv, unde vei ramane pe viata.
    De acum inainte, de cate ori vei posta, voi sti ca ai degetele umede si tastatura plina de bale.
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...highlight=leul

    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Mai du-te ma in plm ... eu am vazut ambele meciuri, ***** cu ochi ce esti.
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Daca imi mai zici o data ''talibanu'', nu te bag in ***** '*******, iti dau RP.
    ahem

  21. #252
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Toata lumea observa schimbarea.....
    ce schimbare? tot cu negru ai numele scris

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •