Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 51

Thread: is there a romanian player in the nfl?

  1. #1
    incepator super_chargers's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    ro
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    Exclamation is there a romanian player in the nfl?


    [scuze daca deja era distcutat aici]

    is there a player of romanian origin on the cincinnati bengals? i think he's a linesman.... dar nu pot sa imi amintesc numele acum am vazut nume si se pare romanesc.... just wondering...

    - super_chargers

  2. #2
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    din cate imi aduc aminte sa discutat p vreemea nflului p tv sport d asta..si era un roman cat p c sa ajunga acolo numa ca sa accidentat si a ratat totul
    ...mi se pare ca pers dcare vb u e un ungur care a copilarit in ro..adik nu e roman

  3. #3
    sport legend titans_rulez's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    bucharest
    Posts
    671
    Reputatie
    1
    stiu ca mai era un kicker ramas nedraftat sezonul trecut.sorry, nu imi mai aduc aminte nici numele sau, nici facultatea de unde venea....
    Born for NFL....

  4. #4
    sport legend Sinisther's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    stiu ca o romanca a marcat un TD in Lingerie Bowl anul trecut ... in rest nu stiu sa fie cineva

    is there a player of romanian origin on the cincinnati bengals
    singurul care pare cat de cat balcanic nume ii Ghiaciuc, Eric

    dar pe pagina echipei pronuntia numelui ii GUY-check... care par mai de greba un nume sarb

  5. #5
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Asa este, si eu cred ca eric Ghiauciuc poate fi de origine romana.

    Am vazut multi prin NCAA, am si gasit un articol despre unul si am postat link-ul pe aici pe undeva. Am vazut de curand altul intr-un bowl, nu cred totusi ca e nume romanesc, este vorba de un kicker, Alex Trlica , joaca la Texas Tech. Ciudat ca multi romani sunt kickeri.

    A-ti observat ca an de an se acorda premiul Lou Groza pentru cel mai bun kicker din NCAA ? Este in memoria lui Lou Groza, fost kicker si offensive lineman si care este in Hall of Fam, nascut in Ohio.

    Am gasit si asta
    http://www.databasefootball.com/play...y.htm?code=ROM
    Last edited by codrutc; 5th January 2007 at 17:53.
    Build The Monster

  6. #6
    senior ElectroShock's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    bucuresti, romania
    Posts
    245
    Reputatie
    1
    in nfl nu este nici un roman la momentul actual.....poate de origine dar asta nu stiu

  7. #7
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Eric Ghiaciuc, Center la Cincinnati Bengals. Stiu ca se spunea ca tatal lui este de origine romana...
    Never Die Easy

  8. #8
    junior alexvictor's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Timisoara
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    CU siguranta este roman. O spune el intr-un interviu aici http://bengalsjungle.com/forum/showthread.php?t=151. Sau ma rog pe jumatate roman, datorita tatalui.
    Last edited by alexvictor; 26th March 2007 at 10:12.

  9. #9
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    da ... strabunicul lui a fost roman ...
    nu stiu nici un alt roman in NFL ... dar este in college la Michigan ... punter-ul este nascut si crescut in Timisoara ...
    majoritatea care sunt romani joaca kickeri si punteri pentru ca au jucat fotbal de cand sunt mici si stiu sa loveasca o minge mai bine ca multi ... de aia majoritatea kickerilor sunt fost jucatori de fotbal (soccer).
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  10. #10
    junior alexvictor's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Timisoara
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Dupa o scurta documentare pe net am aflat urmatoarele. I se spune Zoltan The Inconceivable. Il cheama Zoltan Mesko. Daca vreti ceva mai mult aici gasiti cate ceva. http://media.www.michigandaily.com/m...-2463764.shtml

    "At first I had to get adjusted to the culture, so I didn't know who was rooting for who," he said. "When I first moved near Cleveland, I bought a Pittsburgh Steelers jacket because I liked the colors. I didn't know who the Pittsburgh Steelers were. Guys were shouting at me 'Go Browns.' "

    Nu m-am abtinut sa postez si asta.

  11. #11
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    Zoltan Mesko nu e roman "autentic" dar e makr bn ca a dus numele romaniei si in nfl.
    btw sunt un pic offtopic: exista vreun roman in Major Baseball League?

  12. #12
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    hihihi de ce nu e roman autentic?
    e nascut in Timisoara ... mai autentic de atat nu poti sa fi
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  13. #13
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    ...era mai autentic daca avea prenumele Gheorge/Ion si numele cu escu la sfarsit..

  14. #14
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mtfk View Post
    Zoltan Mesko nu e roman "autentic" dar e makr bn ca a dus numele romaniei si in nfl.
    btw sunt un pic offtopic: exista vreun roman in Major Baseball League?
    Da,insa nu exista un roman autentic in NFL.

    @mtfk
    Nu stiu nimic de vreun jucator roman in MLB.

  15. #15
    junior alexvictor's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Timisoara
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Daca v-ar auzi timisorenii ce spuneti despre saracul Zoltan ca nu e roman samd, iar ar zice ceva de "Capitala" voastra (scuze, sper sa nu o luati in nume de rau, era doar o gluma). Noroc ca doar traiesc in Timisoara, eu nu sunt timisoarean. Insa, daca tot am intervenit din nou, sa spun ca acel articol la care am pus linkul este un pic naspa.
    Din nou apar detalii interesante depsre Romania pe acolo. Ma bucur insa enorm ca nu zic nimic despre Dracula.
    A. Poate o sa va vina sa zambiti http://en.wikipedia.org/wiki/Zolt%C3%A1n_Mesk%C3%B3
    Last edited by alexvictor; 26th March 2007 at 20:41.

  16. #16
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    eu sunt timisorean ... si adevarul e ca mentalitatea in general e putin diferita fata de restul tarii in ce priveste minoritatile ... poate din cauza ca am fost mult influentati de imperiul austro-ungar ... dar lumea e in general mult mai toleranta .... clar mult mai toleranta cu o minoritate de prin Timisoara decat sa zicem ... "capitala"
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  17. #17
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    eu nam zis nik d rau d timisioreanu ala...si asa chiar dak stau in capitala imi place mai mult timisoara si cluju, in capitala sau adunat toate .... tarii si nu e cine stie c si plus ca oricate ai cauta aici nu gasesti, fata d alte orase ale tarii in care nici nu sperii ca o sa gasesti acel lucru..
    btw in linku dp wiki scrie ca zoltan e "punter for the University of Michigan football team"...this in not NFL

  18. #18
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    da ... nu este in NFL ... dar fiind o scoala prestigioasa s-ar putea sa ajunga
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  19. #19
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    btw michigan a jucat in rosebowl sapt trecuta parca...hmm park nu imi aduc aminte dak a fost prezent p teren...sau nu iau pronuntat numele...:-?

  20. #20
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    http://www.mgoblue.com/bio.cfm?bio_i...l=3&season=983

    a jucat in Rose Bowl ... a executat 6 Punturi pentru un total de 251 yarzi
    Last edited by georgebz; 26th March 2007 at 22:43.
    [url]www.warriors.ro[/url]

  21. #21
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Tocmai am vazut stirea asta. Se pare ca mai avem un jucator de origine romana in NFL, sau mai degraba am avut.
    http://www.kffl.com/player/13554/nfl

    Apropo, daca vreti RSS cu stiri de ultima ora din NFL va recomand urmatorul bookmark
    http://www.kffl.com/printRSS.php/NFL
    Build The Monster

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •