Page 1 of 26 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 536

Thread: Comentariul TVR (Dan "Miki" Alexandrescu)

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    40
    Reputatie
    1

    Comentariul TVR (Dan "Miki" Alexandrescu)

    Dragi prieteni,
    Va propun sa il urmarim pe Miki Alexandrescu duminica seara pentru a fi la zi cu mondenitatile Formulei 1 (sa mai aflam cum a cinat el cu sotia lui Ralf, cum i-a dat bomboane baiatului lui Schumi, cum a reglat motorul masinii lui Webber etc.); caci despre cursa propriu-zisa, in afara faptului ca are alergie la rosu, nu o sa aflam prea multe, poate doar ca Sechelariu cel mic este tot in Italia ... bla-bla-bla.
    Serios, urmariti-l si eventual comparati comentariul sau cu cel de la motociclism sau indicar (Eurosport in limba romana).
    Poate sunt eu carcotas, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar tare i-as spune rusinica...totusi este platit din abonamentul nostru la TVR.
    O zi buna.

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    De ani buni nu mai platesc abonamentul la tvr. Cand vin aia acasa le zic ca nu mai am tv. Dar nu are legatura cu Miki.

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    Tot fara legatura cu Miki - cu TV sau fara, se pare ca oricum vei plati abonamentul. Dar daca tot dai un ban, macar sa nu ti se mai zgarie timpanul de cei ca Miki, Ionel Stoica, Andreea Marin (ca sa nu ramanem doar la sport).

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ei si altii ca ei de la tvr sunt vesnici. Angajati pe viata la stat... degeaba.

  5. #5
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Aveam impresia ca asta e site de sport. Poate aici pe forum e ok sa zici una sau alta de TVR si de comentatorii de acolo dar ca articolul despre MP al Braziliei sa contina 33% comentarii acide la adresa lui nea Miki mi se pare lipsa de profesionalism. Daca faceti chestii dintr-astea sunteti mai slabi decat el. El atata poate atata face... De la voi sper ca aveti pretentia la mai mult. :?

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Cipangoo asta i un forum, unde se poate discuta orice, bine ce are si legatura cu sportul, sau pe tine ce te deranjeaza asa tare ? Esti poate un fan de-al lui Miki ?

    Hehehe io am fost mai norocos ca si voi la cursa asta , am fost cu nishte prieteni intr-un bar si am urmarit cursa, si acolo mergea muzica si n-am putut asculta comentariul cursei

  7. #7
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Nici n-am zis ca nu se poate discuta aici orice. E vorba de articolele de pe site. Acolo o treime din cronica cursei acoperita de prestatia lui Miki care desi nu place nici nu cred ca intereseaza pe cineva.
    Si nu, nici mie nu-mi place miki. Dar nu pentru ca se lauda cu cunostintele lui din lumea F1 ci pentru inexactitati si monopolizare a microfonului.

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    Repet, pe mine ma doare doar faptul ca trebuie sa ascult pe banii mei (pentru ca 2 ore telefonice cu Italia le platim noi prin abonamentul la TVR) un comentariu subiectiv. Nu sufar ca este plin de inexactitati (uneori cred ca vad alta cursa decat cea comentata), de omisiuni, insa vreau obiectivitate.
    Cand a derapat ieri Montoya, Miki a spus ca s-a datorat peliculei de apa si ca nu pilotul este de vina si asfaltul. Cand a derapat Schumi in acelasi loc si in aceleasi conditii a fost greseala de pilotaj.
    O fi un site de sport si ce spun eu nu are legatura cu F1, insa pentru mine spectacolul este nu doar vizual ci si auditiv. Asa cum la film sunt deranjat de fosnetul unui ambalaj de floricele, la fel ma deranjeaza vocea lui Dorulet Sechelariu citind panseurile adanci scrise de Miki. Cred ca am dreptul sa fiu indignat pe banii mei.

  9. #9
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Cipangoo, una e sa asculti un comentariu, bun sau rau, treaba fiecaruia, oricum judcata e subiectiva si mereu vor fi voci pro si contra. Si alta e sa asculti clickuri de mouse care vin din cabina de comentator. Exista un minim de decenta, pentru ca sunetul sa fie curat: iti nchizi telefonul mobil, oui calculatorul astfel incat sa nu tacane mouseul, nu ragai in microfon etc.

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    Vadim, iti dau dreptate. Probabil ca Miki era in camera cu Dorulet Sechelariu (am deja o obsesie), care ocupa locul 12 la o cursa pe calculator.
    Jenant oricum...

  11. #11
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cata
    Vadim, iti dau dreptate. Probabil ca Miki era in camera cu Dorulet Sechelariu (am deja o obsesie), care ocupa locul 12 la o cursa pe calculator.
    Jenant oricum...


    traiasca seche , si-a lui mandra si ne-nfricata progenitura !!
    sunt bun la limbi in cur , mai stai o tura ??


    am aflat si de ce miki are postul de la tvr pe viata si nici o critica nu-l indeparteaza : e CURtean de-a lui seche ..........


    cea mai tare faza a fost dupa abandonul lui Rubens , cu puterile lui parapsihologice , miki a patruns in meandrele mintii brazilianului , si ne-a dezvaluit la ce se gandea acesta : oare exista Dumnezeu ??
    raspunsul l-a dat tot el : bineinteles ca exista !!!!!!!

    /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/
    Schumi? the only one!

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    Astept cu nerabdare cursele din Europa.
    Va dati seama, MIKI VA FI ACOLO si ne va spune de la fata locului ca masina Ferrari este rosie doar a pipait-o cu retina, iar spectatorii sunt in tribune. Poate vom fi informati si cum este vremea, dar aici s-ar putea sa fim inselati (uneori ochelarii aburiti te fac sa crezi ca este ceata afara).
    Ne va umple de invidie cand vom afla ca a fost in standuri si ca a vazut de aproape decolteurile sotiilor pilotilor, vom fi informati ca Schumi l-a lasat sa conduca o tura iar Montoya i-a dat un autograf pe (in) palma tremuranda. Va fi mai rau atunci cand se va trezi.
    Atat. Promit sa nu mai scriu pe acest subiect ... pana la cursa viitoare.

  13. #13
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Cipangoo, una e sa asculti un comentariu, bun sau rau, treaba fiecaruia, oricum judcata e subiectiva si mereu vor fi voci pro si contra. Si alta e sa asculti clickuri de mouse care vin din cabina de comentator. Exista un minim de decenta, pentru ca sunetul sa fie curat: iti nchizi telefonul mobil, oui calculatorul astfel incat sa nu tacane mouseul, nu ragai in microfon etc.
    Sunt perfect de acord. de aici insa si pana la a face o stire din asta e cale lunga. Tu spuneai ca trebuie sa existe un minim de decenta. Articolul vostru avea ca subiect cursa din brazilia. NU clickurile lui alexandrescu sau ineptiile pe care le serveste regulat. Asta gasesc eu condamnabil.
    Se pare ca e o meteahna romaneasca. Nu suntem atenti la lucrurile importante ci la scandaluri. Se pare ca a fost mai putin important pentru voi sa explicati de ce a castigat raikonnen si nu trulli (nu toti suntem experti in F1 si poate am avut o nelamurire) dar vital sa stim ce fel de clickuri s-au auzit sau dezbateri despre jocul de Solitaire al lui Miki Alexandrescu.
    /nope/

  14. #14
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Au fost trei randuri despre Alexandrescu, mi s-a parut un amanunt de culoare. Poate data viitoare o sa fie mai atent cu mouseul si toata lumea o sa fie mai fericita. Asa, daca toti tac si nu se spune nimic, nu poate fi decat mai rau in viitor.

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    100% de acord, data viitoare daca mananca mici cu Trulli inainte de cursa, poate va avea bunul simt sa inchida microfonul atunci cand ii vor tasni gazele pe esofag.

  16. #16
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Aici gresesti. Trulli nu mananca niciodata mici inaninte de cursa, numai dupa si numai daca ii prepara nevasta-sa cum trebuie, putin in sange. Informatia mi-a fost confirmata si de nevasta-sa, pe care am intalnit-o din greseala la Monaco, ma duceam sa cumpar un cheesburger de la McDonaldsul mobil din padocuri. Mi-a facut cu ochiul si a zis ca Trulli mananca niste Jelybon, si asta cu putin chef, chiar inainte de a isi pune casca pe cap, inainte de calificari. Intr-o seara i-am o bere lui Trulli, la Monaco, el nu avea bani schimbati, iar cartile de credit ii erau expirate din motive necunoscute.
    In alta ordine de idei, mi-ai facut o pofta de mancare... mai ales ca nu pot manca unde sunt acum... :shit:

  17. #17
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Adevarul e ca Miki devine o problema. INTERFEREAZA de-a dreptul cu cursa. Vorbeste incontinuu, iti distrage atentia, ba mai spune si prostii evidente. Plus ca intotdeauna el vede absolut altceva decat noi.

    Cat despre comentariul OnlineSport, foarte bine ca au reactionat. Poate ar trebui sa o mai faca si la unele meciuri transmise de TVR. Nu de alta, dar am obosit cu acei comentatori care nu stiu sa fie impartiali, debiteaza numai prostii (intotdeauna cand spun ei ca lor li s-a parut ca e asa, la reluare se vede ca a fost exact pe dos) si pe deasupra mai fac si glume DE SANTIER /fu/ .

    Ca sa ne intoarcem la Miki, sper sa fuga cu nevasta lui Bernie si sa ne lase o data in pace!!! Ma exaspereaza!!!! :shit:

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    comentariul TVR

    Exista vreo posibilitate ca Miki and co sa fie schimbati de la cursele de F1?La Imola a aparut totusi cineva care se stia cu motoarele dar nu s-a prezentat prea mult!In orice caz nu era asa plictisitor ca ceilalti 2! Oare cei 2 stiu despre parerea telespectatorilor la comentariul lor?

  19. #19
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    STIU!!! Dar ii doare undeva!!! Ei cred ca sunt profesionisti neintelesi si ca adevaratii cunoscatori etc. etc.

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    Miki,
    Las-o pe nevasta lui Bernie si intoarce-te la TVR! Este rau cu rau, dar mai rau fara rau ... pana si carcotasii plang dupa tine.
    Gandeste-te doar cat de nefericiti sunt pilotii pentru ca din cauza absentei tale din preajma pistei vor trebui sa isi umfle singuri pneurile sau nevestele lor pentru ca vor trebui sa isi impinga singure caruciorul la cumparaturi.
    Revino, imi lipseste tacanitul mouse-ului tau ...

  21. #21
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Din nou penibil Dan Alexandrescu... noroc ca se confrunta cu defectiuni la transmisia audio, ca asa am putut urmari jumate de cursa fara bruiajul sonor al marelui comentator...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •