View Poll Results: Vom castiga anul acesta medalie la Jocurile Olimpice de iarna?

Voters
27. You may not vote on this poll
  • Da

    7 25.93%
  • Nu

    20 74.07%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 42

Thread: Sportivii romani la Jocurile Olimpice de la Vancouver 2010

  1. #1
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1

    Sportivii romani la Jocurile Olimpice de la Vancouver 2010

    Aici vorbim despre romanii care vor participa la Jocurile Olimpice de la Vancouver. Daca nu ma insel ultima medalie obtinuta de Romania la Jocurile Olimpice de iarna a fost in 1968. Credeti ca in acest an sportivii romani vor reusi sa castige vreo medalie? Cele mai mari sanse pare sa le aiba Eva Tofalvi de la biatlon, am creat si un poll., va rog sa votati.

  2. #2
    senior janne ahonen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    in 1968 a fost si prima si singura de pana acum.
    Nu cred ca Eva va reusii sa ia medalie,dar sar putea sa ma insel tinand cont ca nu urmaresc constant etapele de biatlon.

  3. #3
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Daca m-ai fi intrebat anul trecut,as fi zis ca Eva ar putea avea o mica sansa,din pacate,nu stiu ce s-a intimplat,dar sezonul acesta nu merge bine defel,si oricit mi-as dori sa fie DA,am votat NU,realist.

  4. #4
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    cati merg ?

  5. #5
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Eu stiu de Zoltan Kelemen la patinaj artistic,fetele de la biatlon(4?),cred ca mai participam si la bob,sanie,patinaj viteza si s-ar putea la schi alpin,atit la baieti cit si la fete.Imi pare rau ca nu stiu mai multe,nu am timp sa caut.

  6. #6
    senior janne ahonen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Directorul sportiv al Comitetului Olimpic si Sportiv Roman, Alexandru Epuran spunea ca 32 de sportivi.

  7. #7
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Si lotul se definitiveaza pe 20 ianuarie. Vor fi 5 sportive la biatlon, cele 4 din stafeta plus o rezerva.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  8. #8
    zboara puiule henry_rares's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    67
    Reputatie
    1
    Ce sa mai mergem la JO daca acasa ni se fura chiar si treptele de la trambulina?!?!?!?!?Daca ati urmarit stirile..... poate ati vazut!
    Dupa ce suntem criticati ca nu suntem buni de nimic.....unde sa ne mai antreman? Ati mai auzit de asa ceva?!?!?!? 161 de trepte FURATE ! Romania tara noastra "draga"!!!!!!! Iti multumim!!!!!!!!!!!!!1

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    cholet
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    nu sunt jocurile astea de noi
    ...........

  10. #10
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Nu cred sa avem sanse la medalie.

    @Henry: Imi pare rau! Chiar nu am auzit stirea asta..dar ai dreptate: Asta e Romania!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  11. #11
    senior janne ahonen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Tragic,daca ne gandim numai la faptul ca cea mai mare trambulina naturala de sarituri cu skiurile se afla la Borsa.

  12. #12
    zboara puiule henry_rares's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    67
    Reputatie
    1
    http://www.realitatea.net/hotii-au-f...ov_695320.html
    AICI GASITI STIREA SI PE MULTE ALTE POSTURI. pACAT CA AICI AM AJUNS! SI CULMEA ! EU AM FOST SAMBATA ACOLO DUPAAMIAZA SI NU ERA NIMIC FURAT! DUMINICA S-A INTAMPLAT CAND TOATA LUMEA MERGE DUPA APA DE IZVOR , PENTRU CA ACOLO AVEM SI UN IZVOR DE APA CARE E FOARTE BUNA!

  13. #13
    senior janne ahonen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Doamne in ce hal arata trambulina,cum sa te antrenezi eficient pe asa ceva?

  14. #14
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Este o bataie de joc. Dar cand vor construi trambuline noi? Tot aud de doi ani ca se vor construi datorita proiectului OMV, au inceput macar constructiile?

  15. #15
    sport legend Mr Cosmin's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    București
    Posts
    2,172
    Reputatie
    1
    Vor fi romani la sarituri cu schiurile ? La Torino daca nu ma insel am avut unul sau 2 reprezentanti.

  16. #16
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Legend_Killer View Post
    Vor fi romani la sarituri cu schiurile ? La Torino daca nu ma insel am avut unul sau 2 reprezentanti.
    Remus Tudor si Szilveszter Kozma si-au obtinut anul trecut dreptul pentru a participa la Olimpiada. Ramane de vazut daca o vor face

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    logic ar trebui sa participe cei doi la calificarile de la etapele de sarituri cu schiurile. in legatura cu o posibila medalie, nu stiu daca vom reusi sa luam, desi cele mai mari sanse sunt la biatlon, fiindca la jocurile olimpice sunt niste restrictii privind numarul sportivilor care pot participa la etapele individuale, de sprint, pursuit, start in masa. si daca nu ma insel doar patru sportivi au voie sa participe.

  18. #18
    junior
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Kansas City
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    La sarituri cu schiurile nu vom avea participanti.

    Kozma si Tudor sunt pe lista, dar vor participa 70 de concurenti si pe lista sunt 120 de sportivi cel putin.... asa ca... nici o sansa. Sper sa gresesc, dar sunt destul de sigur ca nu vor participa.
    Dezvoltarea aeroporturilor: 5mld Euro
    Dezvoltarea drumurilor: 8mld Euro
    10 Stadioane regulamentare: 10mld Euro
    EURO 2020 in Romania: PRICELESS

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    adica cum, daca sunt calificat nu au voie sa participe? atunci de ce s-au mai chinuit sa se califice. eu cred ca cei doi saritorit romani vor participa la JO. mai ales ca exista niste restrictii, in privinta numarului de sportivi prezenti la probele de la olimpiada. asa ca austria la sarituri va fi prezent cu cei cinci din primii zeci, iar martin koch va fi rezerva.

  20. #20
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    greu de zis dacă vom lua o medalie....

    ar trebui....pe bronzul marelui Ion Panțuru s-a așternut praful
    Last edited by Lordul; 20th January 2010 at 00:21.

  21. #21
    junior
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Kansas City
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    adica cum, daca sunt calificat nu au voie sa participe? atunci de ce s-au mai chinuit sa se califice. eu cred ca cei doi saritorit romani vor participa la JO. mai ales ca exista niste restrictii, in privinta numarului de sportivi prezenti la probele de la olimpiada. asa ca austria la sarituri va fi prezent cu cei cinci din primii zeci, iar martin koch va fi rezerva.
    Primele 12 tari vor avea cate 4 reprezentanti, pentru a participa la stafeta.

    Inca vreo 8 tari (aprox, poate chiar mai multe) vor mai avea inca un participant pentru concursul individual, atingand maximul de 5.

    Asta lasa 20 de sportivi din tarile "fara traditie"... De fapt, cred ca si Franta va participa cu 2 sportivi doar (Chedal et encore un), deci nu se pune in lista de mai sus... Etc. As putea face o lista cu sportivii 'calificati', dar nu am timp, dar oricum cei doi romani, cu cele 2 puncte mari si late din cupa continentala de anul trecut, sunt pe antepenultimul loc. Din pacate. Deci ar trebui sa se retraga un numar mare de competitori sa aiba parte Tudor si Kozma de un salt olimpic...

    Aut, Fin, Pol, Nor, Slo, Rus, Jpn, Ger, Cze 5 sportivi, total 45
    Elvetia, SUA, Kazakhstan (?) 4, total 57
    Italia, Franta, Kor, Swe, Ukr 2, total 67
    cert este ca cei doi romani nu sunt in urmatorii trei cu drept de calificare... Slovacia, Canada si posibil Estonia
    Dezvoltarea aeroporturilor: 5mld Euro
    Dezvoltarea drumurilor: 8mld Euro
    10 Stadioane regulamentare: 10mld Euro
    EURO 2020 in Romania: PRICELESS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •