View Poll Results: Cine castiga turneul masculin de hochei pe gheata?

Voters
31. You may not vote on this poll
  • Canada

    17 54.84%
  • Rusia

    4 12.90%
  • Suedia

    1 3.23%
  • SUA

    5 16.13%
  • Finlanda

    3 9.68%
  • Cehia

    1 3.23%
  • Alta echipa, si anume

    0 0%
Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 195

Thread: Hochei pe gheata

  1. #22
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zabriskie View Post
    Iginla a jucat in linia a 4'a? Talk about depth...

    edit: vad ca pana la urma a jucat in prima, are 3 asisturi de la Crosby si 2 de la Nash.
    a marcat doar 2 goluri

  2. #23
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    dupa primele 3 meciuri pot sa zic ca SUA nu au sanse la titlu. nu au jucat mare branza cu elvetienii care nu prea isi bateau capu sa atace dar totusi au dat gol.
    rusii au cam pierdut controlul jocului in repriza a doua fata de canadieni care nu le-au dat nici o sansa norvegienilor tot meciul.
    raman la parerea la cum au jucat rusia si canada ca astea is marile favorite la titlu. si nu prea are cine sa ii bata. cu toate ca si suedia are ceva jucatori mai importanti

  3. #24
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Rezultate Grupa B feminina
    Rusia - USA 0 - 13
    Finlanda - China 2 - 1

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Vorbind strict de valoarea jucatorilor,Rusia mi se pare de departe echipa cea mai buna,la ce jucatori au pot face fara probleme 2 echipe competitive.Ovechkin,Fedorov,Kovalchuk,Datsyuk,Mal kin sunt toti niste artisti si sunt cam cei mai buni din lume.In ofensiva,rusii le dau clasa canadienilor,in schimb stau mai prost cu defensiva.Vom vedea cine va triumfa pana la urma,insa vom avea un turneu olimpic de hockey senzational.

  5. #26
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by effect View Post
    Primele rezultate de la baieti

    SUA - Elvetia 3-1
    Canada - Norvegia 8-0
    Rusia - Letonia 8-2

    In prima zi , Letonia cel mai puternic adversar dintre outsidere si Rusia a impresionat cel mai mult in ciuda celor 2 goluri incasate.
    Inseamna ca s-au prabusit norvegienii pe final....am vazut meciul pana spre finalul reprizei a doua si era 3-0. Initial mi s-a parut ca au progresat extraordinar norvegienii, dar cand am vazut ca nici cu doi canadieni eliminati nu au putut marca, mi-am dat seama ca sunt totusi slabi. In momentele astea se vad diferentele.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  6. #27
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    toate previziunile merg catre o finala Rusia-Canada.Insa nu se stie niciodata
    Eu tin cu americanii,dar daca aceasta finala se va adeveri...cred ca voi tine cu Rusia
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  7. #28
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zabriskie View Post
    Iginla a jucat in linia a 4'a? Talk about depth...

    edit: vad ca pana la urma a jucat in prima, are 3 asisturi de la Crosby si 2 de la Nash.
    A inceput in linia a 4-a , desi e probabil ca valoare in primii trei wingeri ai Canadei. Ideea lui Yzerman era sa joace Crosby cu Bergeron pt ca aveau formate relatii de joc de la wjc si wc , Getlzaf si Perry pt ca joaca la Ducks impreuna si intreaga linie a celor de la Sharks(cea mai productiva in acest sezon). Doar ca Iginla i-a dat peste cap planurile cu un joc excelent(cel mai bun atacant al lor de pe gheata) si a fost nevoit sa il schimbe pe Bergeron cu Iginla si sa-i dea 1st line minutes.

    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    a marcat doar 2 goluri
    I-a fost acordat pana la urma si golul 3 , deci hat-trickul

    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Inseamna ca s-au prabusit norvegienii pe final....am vazut meciul pana spre finalul reprizei a doua si era 3-0. Initial mi s-a parut ca au progresat extraordinar norvegienii, dar cand am vazut ca nici cu doi canadieni eliminati nu au putut marca, mi-am dat seama ca sunt totusi slabi. In momentele astea se vad diferentele.
    Exact ..si evident e greu sa joci tot timpul fara puc. In felul asta risti sa iei si mai multe penalizari si nici nu poti face schimbari de linie asa cum trebuie, daca ramai blocat in propria ta zona pentru mai bine de un minut
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  8. #29
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    ce porcarioara. ca doar nu a atins pucu la golul 8(parca)

  9. #30
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    2-0 pentru Finlanda momentan cu Belarus...suturi 17-2 dupa prima repriza...bielorusii se apara ca la Rovine
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  10. #31
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    dupa primele 3 meciuri pot sa zic ca SUA nu au sanse la titlu. nu au jucat mare branza cu elvetienii care nu prea isi bateau capu sa atace dar totusi au dat gol.
    rusii au cam pierdut controlul jocului in repriza a doua fata de canadieni care nu le-au dat nici o sansa norvegienilor tot meciul.
    raman la parerea la cum au jucat rusia si canada ca astea is marile favorite la titlu. si nu prea are cine sa ii bata. cu toate ca si suedia are ceva jucatori mai importanti
    Rusia a jucat totusi cu Letonia, sfertfinalista anul trecut la CM dupa ce batuse Elvetia si Suedia in grupe, nu cu o outsidera totala ca Norvegia.
    Iar elvetienii ii batusera pe americani la ultimul CM...
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  11. #32
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    5-1 Finlanda Belarus...suturi 55-11...
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  12. #33
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Dupa doua reprize Cehia-Slovacia 3-1(golul doi Jagr), un meci misto. 3-1 final
    Last edited by Bumbescu; 18th February 2010 at 09:51.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  13. #34
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by M0rph View Post
    5-1 Finlanda Belarus...suturi 55-11...
    Finlanda mi-a demonstrat inca o data ca formeaza o echipa excelenta.Lotul lor nu poate fi comparat cu cel al Rusiei,Canadei sau Suediei,dar au de departe cele mai omogene linii.

    Cehia-Slovacia a fost cel mai frumos meci de pana acum. Imi pare rau de slovaci ca au intalnit probabil cel mai in forma portar de la aceasta editie. Iar Jagr e cel mai bun jucator dintre cei care evolueaza in campionatele Europei .
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  14. #35
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Pai aia cam joaca de vreo 20 de ani impreuna...Selanne e la a 5 olimpiada si nu e singurul
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Superb Rusia-Slovacia!O grupa de foc!Sa vedem ce va fii in Rusia-Cehia...

  16. #37
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Slovacia - Rusia 2-1 dupa lovituri de departajare . Arbitrajul a fost foarte slab, multe late hituri si interferente din partea rusilor nesanctionate , in timp ce la slovaci si cea mai usoara tinere era observata. Nu cred ca exista arbitraje cu scop,desi organizatorii probabil ca isi doresc mult o finala Rusia-Canada.
    Elvetia mi s-a parut surpriza si mai placuta, au pierdut tot la loviturile de departajare in fata Canadei si sunt cu atat mai surprins , cu cat au 17 jucatori din campionatul intern.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  17. #38
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Am luat o mica pauza de la olimpiada si m-am dus aseara la inaugurarea patinoarului olimpic de la brasov...5-4(2-1, 1-3, 2-0) pentru Brasov dupa un meci de foc cu Steaua Rangers

    Ca sa fiu ontopic azi meciul Finlanda - Germania...o sa fie meci interesant mai ales ca nemtii au pierdut doar cu 2-0 cu Suedia
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  18. #39
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Ce l-au tavalit rusii pe Chara azi. Excelent meci pt slovaci, sa ai mai multe suturi decat Rusia in 2 reprize e fantastic, plus arbitrajul foarte slab.

    Nu inteleg de ce a tras Ovechkin de 3 ori si Datsyuk doar o data si Semin deloc. Cam incapatanat antrenorul rus.

    LOL @ Canada. Meciurile de la olimpiada asta sunt mai echilibrate decat s-ar fi asteptat multi. Hiller cu 44 de saves, incredibil.
    Last edited by Zabriskie; 19th February 2010 at 14:18.
    Both teams played hard.

  19. #40
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    N-am reusit sa vad prea mult la hochei. Cine credeti ca ar avea prima sansa la aur? Tot Suedia, Cehia, Canada si Rusia?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  20. #41
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Finlanda
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  21. #42
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    N-am reusit sa vad prea mult la hochei. Cine credeti ca ar avea prima sansa la aur? Tot Suedia, Cehia, Canada si Rusia?
    Rusia si Canada au cele mai mari nume in lot
    SUA si Cehia au cei mai in forma portari
    Suedia , Finlanda si Slovacia au cele mai omogene loturi.
    Take your pick
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •