Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 147

Thread: Sarituri cu schiurile - JO Vancouver 2010

  1. #85
    junior
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    pe trambulina mare , sansele sunt mult mai mici ptr malysz,care se stie ca ii plac mai mult trambulinele mici..sper ca vor lua martin schmitt si ahonen o medalie pe trambulina mare

  2. #86
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    amman doar in an olimpic e in forma. in rest, pasta!
    se pregateste serios atunci cand trebuie. bravo lui.
    De ce pasta? Locul de anul trecut din Cupa Mondiala nu e chiar de umplutura.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #87
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Imi pare rau pt Adam Malysz, sper sa ia o medalie la large hill dar tb sa recunosc ca Simon Amman a avut doua sarituri f bune, a redevenit copilul teribil de la Salt Lake City.
    Deasemenea imi pare sincer rau pt Ahonnen, as fi vrut sa ia si el o medalie dar mai are o sansa sambata pe trambulina mare.

  4. #88
    senior
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by k3to View Post
    sper ca vor lua martin schmitt si ahonen o medalie pe trambulina mare

    Sanse infime pentru asa ceva.

    Simon va castiga sigur si la cea mare, e mai in forma decat toti.

    Gregor cred ca va lua locul doi, iar pe trei l-as vedea pe Robert K. sau pe Jacobsen (sau cel putin sper)

  5. #89
    junior
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    jacobsen arata o forma slaba la olimpiada , kranjec nu cred ca poate face 2 manse la acelasi nivel

  6. #90
    senior
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by k3to View Post
    jacobsen arata o forma slaba la olimpiada , kranjec nu cred ca poate face 2 manse la acelasi nivel
    Mai vedem noi

  7. #91
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Felicitari medaliatilor!
    Sper ca austrieci sa se comporte mai bine pe trambulina mare!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  8. #92
    senior soriyn90's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Undeva in Balcani
    Posts
    223
    Reputatie
    1
    Imi pare rau ca Malysz nu a cucerit medalia de aur.
    CATALIN HILDAN,UNICUL CAPITAN!!!

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    a inceput razboiul psihologic intre austria si elevtia. austriecii il acuza pe simi ca foloseste un sistem de fixare neomologat deocamdata de cei de la FIS. iar elvetienii au reactionat pe masura, cei de la blick numindu-i pe austrieci "gaini fara cap". oare se teme pointner ca va fi demis? eu cred ca trebuia sa fie o competitie fair-play, dar se pare ca nu este asa. si riscasa devina o competitie urata.

  10. #94
    sport legend Mr Cosmin's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    București
    Posts
    2,172
    Reputatie
    1
    Ha ha, gaini fara cap.

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    da asa le-o zis cei de la blick austriecilor.

  12. #96
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Incep antrenamentele si apoi calificarile la trambulina mare.
    Go Adam, sper din tot sufletul ca maine sa ia medalia de aur mult asteptata si daca se poate sa castige si Ahonnen in sfarsit o medalie olimpic. Poate Amman ii lasa si pe ei sa castige ca el are deja 3 medalii de aur ii ajunge, sau macar sa ia doar argintul sau bronzul si sa-i lase lui Malysz aurul.

  13. #97
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Cat de penibil poate fi Poitner: Cica legaturile lui Ammann ii confera un avantaj de vreo opt metri

  14. #98
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Data viitoare poate face o plângere și când Loitzl ia note nejustificat de mari.
    Inteligentă reacția elvețienilor de-a cere ei înșiși verificarea legăturilor lui Ammann.
    Last edited by useroarecare; 19th February 2010 at 20:47.

  15. #99
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Ammann pare de neinvins....nu vad cine ar putea
    140 m in calificari cu poarta coborata de la 18 la 14
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  16. #100
    sport legend Redboy's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    508
    Reputatie
    1
    Mda... imi venea sa rad cand am citit pe berkutschi.com faza cu legaturile lui Ammann...

    E clar ca "marii campioni" austrieci in frunte cu fenomenalul antrenor al lor (), s-au ofticat dupa clasarile infecte de la trambulina normala, mai ales ca cei 4 selectati pentru a concura sunt in top 5 al cupei mondiale... insa parca au uitat ca niciunul dintre ei nu se afla pe cea mai inalta treapta a acesteia. Asa ca degeaba cauta ei orice detaliu la elvetian, pentru a-i fura meritul castigarii medaliei de aur... Probabil ca acum 8 ani a avut probleme cu sosetele pe care le purta, sau cu manusile.

    Cert e ca e triplu campion olimpic (si sunt sigur ca va mai putea fi numit asa doar pana maine seara), si asta pe buna dreptate.

  17. #101
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ionutdanci View Post
    Cat de penibil poate fi Poitner: Cica legaturile lui Ammann ii confera un avantaj de vreo opt metri
    Legaturile le avea din 2002. In 2006 le-a uitat acasa.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    insa o reactie foarte dura a avut mika kojonkoski, antrenorul norvegienilor, care a declarat despre austrieci ca ar rebui sa se uite la ei insisi intai si apoi la altii, si ca zboara foarte aproape de directia vantului, cand acesta sufla din fata, si asa se explica traiectoria unora dintre austrieci, care o mai iau la stanga sau la dreapta, fata de directia normala. in schimb, werner schuster, fost antrenor al elevtienilor, a fost mai diplomatic spunand ca toti trebuie sa se concentreze asupra competitiei. in 2006, simi a zburat cu schiurile celor de la elan, nu cele de la fischer. posibil ca in 2006, nu bag mana in foc, pointner nu era antrenorul austriecilor.

  19. #103
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Sunt de acord cu ce a declarat Werner Schuster!

    Am vazut ieri calificarile si ma bucur pentru Kasai si Ito..daca ar sari la fel si azi ...dar nu cred.
    Succes tututor! fie ca cel mai bun sa castige!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  20. #104
    junior
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    sunt absolut penibili austrieci,nu stiu sa piarda demn. E o mare calitate sa pierzi cu demnitate si apoi sa lupti ptr a castiga din nou, s-au obisnuit deja sa fie din 3 medaliati 2 ai lor ...gata..lasati-l in pace pe simon e in forma e valoros,e meritoriu rezultatul ,apropo nu sunt fan ammann. E absolut penibil sa se concentreze pe astfel de lucruri austriecii , sper ca nu va lua nici o medalie austria astazi .Foarte inspirata si finuta daca pot spune asa mutarea elvetienilor.Bravo lor!...sper aca diseara janne sa castige macar o medalie daca nu pe cea de aur,daca nu sa castige ammann ,dup-aia o sa se ia austriecii de ghetele lui ....:-j

  21. #105
    senior
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by k3to View Post
    sper aca diseara janne sa castige macar o medalie daca nu pe cea de aur
    La cat de prost a sarit la calificari, e norocos daca intra in top 10. Sper la o surpriza din partea norvegienilor Macar la etapa de echipe....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •