View Poll Results: Cel mai bun rezultat romanesc la biatlon?

Voters
30. You may not vote on this poll
  • AUR!!!

    3 10.00%
  • MEDALIE

    3 10.00%
  • Locurile 4-6

    1 3.33%
  • Locurile 7-15

    15 50.00%
  • In afara top 15

    8 26.67%
Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 262

Thread: Biatlon

  1. #22
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Legend_Killer View Post
    Probabil in jur de 100.

    nu cred ca avea asa mult, e o biatlonista bunicica, totusi nici eu nu inteleg cum a reusit s-o invinga pe Lena la deplasare...

  2. #23
    junior
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    ceva e foarte dubios daca intelegi ce vreau sa zic...sa nu auzim de o mica ancheta in urmatoarea saptamana..:>...si felicitari eva pacat ca n-a reusit sa faca si prima jumatate a cursei cum a facut-o pea 2-a totusi a..a depasit multe favorite ceea ce e un rezultat foarte incruajator,macar sa intre in top 10 la pursuit..
    Last edited by k3to; 14th February 2010 at 09:23.

  3. #24
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,382
    Reputatie
    0
    Incredibil cum a schiat Kuzmina!Daca pana si pe Neuner a batut-o inseamna ca merita aurul.Totusi sper sa nu auzim ceva surprize in urmatoarele zile despre ea.

  4. #25
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Felicitari Evei pentru performanta. Este adevarat ca se putea mult mai bine, dar daca trage la fel de bine la pursuit si se deplaseaza mai bine pe schiuri poate intra in top 10.

    Nu prea am inteles ce s-a intamplat cu Neuner. Adica, daca nu ma insel, la ultimul punct de control inainte de finish, avea avans de o secunda si ceva, oar pe ultima parte a pierdut o secunda si ceva. Foarte surprinzator modul in care a schiat Kuzmina.

    PS: De abia astept cursa de la baieti.
    Last edited by Eddy DoubleD; 14th February 2010 at 10:41.

  5. #26
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Felicitari Evei pentru performanta. Este adevarat ca se putea mult mai bine, dar daca trage la fel de bine la pursuit si se deplaseaza mai bine pe schiuri poate intra in top 10.
    Daca trage la fel si la pursuit si merge mai bine pe schiuri poate intra pe podium.

  6. #27
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,382
    Reputatie
    0
    schiaza execrabil Eva era sa o bata Bailly cu 2 tururi.

  7. #28
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    schiaza execrabil Eva era sa o bata Bailly cu 2 tururi.
    Eva a fost a 25-a la deplasarea pe schiuri. In primul tur a fost a 39-a, in al doilea al 29-a si in al treilea a 11-a. A avut cam aceeasi deplasare ca si liderul Cupei Mondiale Helena Jonsson, cu doua secunde mai slaba. Deplasarea pe schiuri de acum este mult mai buna decat cea de la inceputul sezonului.

  8. #29
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,382
    Reputatie
    0
    Si Jonsson aia a fost praf nu stiu cum a ajuns sa fie lider fata asta.Pot sa pun pariu ca nu ia nicio medalie aici la olimpiada.

  9. #30
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    Si Jonsson aia a fost praf nu stiu cum a ajuns sa fie lider fata asta.Pot sa pun pariu ca nu ia nicio medalie aici la olimpiada.
    a fost a 25-a, asta e execrabil?

    execrabil era acum o luna, cind cu 0 la tragere iese pe 40

    daca nu te uiti la biatlon, de ce vb in necunostinta de cauza? Jonsson e o biatlonista excelenta, dupa o singura cursa dai verdicte?

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    schiaza execrabil Eva era sa o bata Bailly cu 2 tururi.
    A schiat foarte bine Tofalvi. Macar de-ar schia asa si ar trage cu 0 in una din urmatoarele 3 curse

  11. #32
    junior
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    n-a schiat rau eva..insa nu se compara din apcate cu deplasarea din sezonul trecut...cu o asemenea deplasare n-are sanse decat la indivdual 15 km sa ia o medalie ...si asta cu tragere 0.

  12. #33
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,382
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    a fost a 25-a, asta e execrabil?

    execrabil era acum o luna, cind cu 0 la tragere iese pe 40

    daca nu te uiti la biatlon, de ce vb in necunostinta de cauza? Jonsson e o biatlonista excelenta, dupa o singura cursa dai verdicte?
    spune-mi un nume mare care a fost sub Eva la partea de schi.Majoritatea au fost peste ea,normal ca daca o comparam cu aia de pe locul 60 putem spune ca a schiat fabulos.Kuzmina care nu reprezenta nimic pana ieri cu un tur in plus ia luat 50 de secunde.Si fii sigur ca daca celelalte tragea mai bine ea cu zero tot pe acolo iesea pe unde spui tu.

    Ai dreptate mare sportiva Jonsson asta

  13. #34
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ionutdanci View Post
    Daca trage la fel si la pursuit si merge mai bine pe schiuri poate intra pe podium.
    Ramane ca si numele mari sa aiba o performanta la fel de slaba ca ieri.

  14. #35
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    am descarcat un programel cu statistici din biatlon, super. si am dat o comparatie intre Neuner si Kuzimina. s-au intilnit la Antholz ultima data. Iata timpii de deplasare:

    Proba de sprint 22 ianuarie:

    1. Neuner..... 17.56.3 (loc in cursa 1)
    29. Kuzmina....19:34.8 (loc in cursa 22) +1:39.5

    Pursuit:

    1.Neuner......25:57.7 (loc in cursa 2)
    22.Kuzmina...27:00.9 (loc in cursa 17) +1:03.2

    Deci, dupa ce in urma cu 3 saptamini Kuzmina se deplasa cu 1 minut si 40 de secunde mai incet decit Lena, ieri a batut-o, in aceeasi proba (nu sint afisati inca timpii de deplasare)

  15. #36
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    spune-mi un nume mare care a fost sub Eva la partea de schi.Majoritatea au fost peste ea,normal ca daca o comparam cu aia de pe locul 60 putem spune ca a schiat fabulos.Kuzmina care nu reprezenta nimic pana ieri cu un tur in plus ia luat 50 de secunde.Si fii sigur ca daca celelalte tragea mai bine ea cu zero tot pe acolo iesea pe unde spui tu.

    Ai dreptate mare sportiva Jonsson asta
    celelalte nu tragea.

    din 89 de participante Eva a fost a 25-a la DEPLASARE. asta e execrabil? poti spune modest, mediocru, neconvingator, insa niciodata execrabil. execrabil ar fi fost pt Neuner sa fie a 25-a la deplasare, si a si fost a 25-a in debutul sezonului, cind concura bolnava.....

    Sa-ti spun cite ceva despre Johnsson:

    Cistigatoarea Cupei Mondiale in sezonul trecut.
    Lider in Cupa Mondiala in acest sezon.
    Iata locurile sale din acest sezon in Cupa Mon. : 1, 4, 2, 1, 1, 12, 7, 2, 2, 15, 1 si 12 (ieri)....e varza, nu?

    repet, nu mai vb in necunostinta de cauza. daca vrei, iti trimit prin mess programelul, sa vezi cam ce performante are fiecare, inainte de a-l judeca. plus, ca nu poti sa stii ce stare fizica avea in momentul cursei, conteaza destul de mult, iar in acest sport se intimpla destul de des sa fii afectat de raceala, febra....

  16. #37
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,382
    Reputatie
    0
    trageau,scuze m-am grabit.

    bine mediocru esti multumit

    Iar cu Jonsson degeaba a avut rezultate pana acum daca aici nu ia medalie,pentru mine ramane o sportiva slaba.

  17. #38
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    trageau,scuze m-am grabit.

    bine mediocru esti multumit

    Iar cu Jonsson degeaba a avut rezultate pana acum daca aici nu ia medalie,pentru mine ramane o sportiva slaba.
    ok, sper sa-ti iasa pronosticul ca nu ia medalie, sa le ia fetele noastre pe toate

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    spune-mi un nume mare care a fost sub Eva la partea de schi.Majoritatea au fost peste ea,normal ca daca o comparam cu aia de pe locul 60 putem spune ca a schiat fabulos.Kuzmina care nu reprezenta nimic pana ieri cu un tur in plus ia luat 50 de secunde.Si fii sigur ca daca celelalte tragea mai bine ea cu zero tot pe acolo iesea pe unde spui tu.

    Ai dreptate mare sportiva Jonsson asta
    Daca o campioana mondiala, castigatoare de Cupa Mondiala si lidera actuala a Cupei Mondiala nu-i o mare sportiva atunci ai un sistem ciudat de valori. Bine, vazand pe cine ai la avatar nici nu ma mira

  19. #40
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Cursa de ieri a fost un mixt intersant între CERA și CEARA de la schiuri.
    Sunt curios dacă Kuzmina a oprit ceva suc de portocale și pentru frati-su, Schipulin. Ar fi probabil prima familie din lume care ar câștiga medalii olimpici pentru 2 țări diferite.

  20. #41
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Rezultat foarte bun zic eu pt Eva
    Pacat ca nu a schiat mai bine,dar e bun si locul 14

    Surprinzatoare victoria slovacei,dar sportul nu duce lipsa de surprize

    Edit:Sunt sigur ca Eva va avea un rezultat si mai bun la pursuit.Ba chiar si la Individual unde daca ar trage cu 0 ar avea sanse la podium tinand cont ca la o ratare pierzi un minut...
    Last edited by michai; 14th February 2010 at 15:36.
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by useroarecare View Post
    Cursa de ieri a fost un mixt intersant între CERA și CEARA de la schiuri.
    Sunt curios dacă Kuzmina a oprit ceva suc de portocale și pentru frati-su, Schipulin. Ar fi probabil prima familie din lume care ar câștiga medalii olimpici pentru 2 țări diferite.
    Chiar si cu CERA e inexplicabila deplasarea slovacei. Eu am crezut a luat-o pe scurtatura

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •