Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 105

Thread: Patinaj artistic

  1. #22
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Legend_Killer View Post
    Ca tot vorbiti de cei care il plac sau nu pe Plushenko... tin minte ca fosta mea diriginta (45-50 de ani) pur si simplu il adora pe Plushenko. Considera ca are un chip angelic, si alte alea... doar pentru el se uita la patinaj artistic.

    Anyway, chiar daca nu prea ma omor dupa patinaj artistic, favoritul meu este Lambiel.
    Chip angelic
    Mie imi placea mai demult de Yagudin, dupa aia a inceput sa imi placa Joubert.

  2. #23
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    lumea se sperie cand se uita la plushy(sau eventual rade-cazul meu) si ea-l considera angelic...ce vreti acum, ale batranetii valuri...

    go stephane !
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  3. #24
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    Se poate si cate un poll la cele trei probe?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #25
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    @Dario: Pe forumul de patinaj erau si poll-uri(acum sunt inchise). Aici fiind un singur thread nu pea aveai cum sa adaugi un poll.


    Patinajul artistic si-a decis primele medalii:
    In proba de perechi medaliati sunt:
    1.Shen/Zhao(China)
    2.Pang/Tong(China)
    3.Savchenko/Szolkowi(Germania)

    Pe locurile 4 si 5 s-au clasat Kawaguti/Smirnov(Rusia)si Zhag/Zhang(Chia)
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  5. #26
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Au meritat chinezeii aurul si argintul.Au avut cele mai curate programe...
    S-a terminat cu suprematia ruseasca la Jo la proba de perechi
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    rusii mai au la masculin, unde acolo ar putea obtine prima medalie de aur. apropo, cine a fost campion olimpic la torino in proba de dans, ca eu nu mai sunt sigur.

  7. #28
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    La dans campioni olimpici au fost Tatiana Navka si Roman Kostomarov iar pe doi au fost Belbin si Agosto.
    Rusii au sanse si la dans pentru o medalie mai ales prin Domnina si Shabalin dar nici Jana si Sergey nu sunt de neglijat.
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  8. #29
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Ai dreptate Michai. Au avut cele mai curate programe..dar era asa frumos sa fie invers Pang/Tong pe 1 si Shen/Zhao pe 2
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  9. #30
    melancholy iris_for_daria's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    over the rainbow
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Ai dreptate Michai. Au avut cele mai curate programe..dar era asa frumos sa fie invers Pang/Tong pe 1 si Shen/Zhao pe 2
    Ca sa nu zica nimeni ca nu am trecut si pe aici...vreau doar sa spun ca iti dau dreptate...ar fi putut fi invers...ar fi fost mai frumos...
    Dar cum ziceam si dincolo, e mai bine asa, acum ca si-au luat medalia de aur cu siguranta o sa ramana la profi si gata...o sa lase locul altora...ca la varsta lor nu-si mai permit "arogante" de genul celor pe care le face Plushi...asa ca in tot raul e si-un bine

  10. #31
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    ade, sunt de acord cu tine. si eu ii voiam pe ceilalti pe locul 1. asta in cazul in care aliona si robin au ratat

    go stephane ! cred ca nici nu pot sa dorm la noapte :huhu:
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  11. #32
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Ma bucur sa vad ca sunt si altii care gandesc ca mine

    Men sp:
    5.Lambiel
    4.Oda
    3.Takahashi
    2...nu ar trebui sa zic, dar...Lysacek
    1...ca si mai sus................Plushenko
    Nu imi place clasamentul asta!

    Joubert doar pe 18!!!!! Yep! ati citit bine! Locul 18!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    @ iulya

    multumesc pentru informatia cu campionii de la dans. eu nu am vazut proba masculina, insa lupta e pe departe de a fi incheiata. insa stilul liber se va desfasura vineri dimineata, la noi, fiindca azi vor avea loc concursurile de short track.

  13. #34
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Plushenko normal pe primul loc
    Steph doar pe 5....6 puncte diferenta.Poate se intampla ceva cu rusul si ne arata o cazatura.....yeah right
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  14. #35
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    mihai, nu stiu cand vom vedea vreo cazatura din partea lui plushenko...poate cand o veni sfarsitul lumii. de-abia il vezi ca mai ezita usor uneori, dar sa cada never dar de ce atata punctaj doar pt tehnic? la artistic nu transmite nimic, nimic. sa castige unul care le are pe ambele, sa fie complet! eu imi pun speranta in takahashi, go man! nu stiu daca are quad, stie cineva de daisuke?
    daca nu, macar evan sa-l bata, dar nu are quad
    ma rog, cred ca steph va prinde un bronz daca face un liber bun. el mereu se clasa pe locuri gen 4-5 dupa scurt si apoi la lung impresioneaza. cel putin la artistic a fost corect. a avut cel mai bun punctaj, asta ma incalzeste deocamdata dar am incredere in el la liber, a demonstrat de multe ori ca se descurca foarte bine la el

    asa as vrea eu : 1. takahashi, 2. plushenko, 3. lambiel. da doamne ! si-un program bun pt perren, contesti, brezina si verner, chiar si joubert sa mai urce si el(m-a socat clasarea lui pe 18)
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  15. #36
    senior
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    NU inteleg de ce ai vrea un japonez pe primul loc> Plushenko nu transmite nimic la nivel artistic, dar Takahashi da?

  16. #37
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Eu as vrea sa castige Lambiel medalia de aur daca se poate pt ca dupa ratarea lui Brian Joubert el a ramas singurul meu favorit si daca nu e aur macar sa fie o medalie, in rest dintre Plusenko, Takahashi si Lysacek, doar Lysacek imi place cat de cat, imi transmite ceva dar nu prea cred ca in conditiile in care nu executa nici o cvadrupla are sanse la aur.

  17. #38
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    nu imi place lysacek. aur clar vreau sa castige plushenko, de ce sa nu recunoastem, ca merita, este cel mai bun. sa mai urce brian. argint si bronz... fara asiatici pe podium, sa zicem si lui lambiel o medalie .
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  18. #39
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Ce aveti cu Daisuke! Cum nu transmite nimic...voi l-ati urmarit?!? Cred ca nu , daca spuneti asta. Ce transmite Evan in programele sale?
    Nu mai zic nimic de Plushy pt ca macar are un tehnic foarte bun si pt el si arbitrii de obicei e de ajuns...mai ales ca vorbim aici de Plushenko! Are un palmares in spate, un nume...care uneori conteaza.
    Eu sper la o clasare pe podium a lui Stephy si Daisuke! As fi foarte fericita! Chiar daca Plushy are lua aurul si ei s-ar clasa pe 2 si 3-nu conteaza ordinea!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Daca nici Plushenko nu transmite nimic...Unii nu inteleg ca patinajul nu-i un concurs de frumusete si nu trebuie sa ai neaparat trasaturi fizice impecabile ca sa fii un mare campion(nici macar chip angelic).

  20. #41
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    total de acord. pentru unii (ma rog pentru unele, sper totusi) , trebuie sa arate cat mai bine, sa aibe o frizura "tare", trasaturi frumoase, pe care care ii intalnesc sa ii venereze, sa vorbeasca tuturor
    consider ca cel care castiga trebuie sa aibe in arsenal cel putin o saritura cvadrupla. de triplu axel nu mai vorbesc. atunci ce facem? sa poate concura si fetele :-?? care-i problema. dublu axel fac si fetele, triplu lutz ... :-?? . ba chiar sunt si fete care executa triplu axel. care ar mai fi diferenta intre fete si baieti? unde e diferenta ca sunt barbati? la sarituri, ca pot sa faca sarituri cu mai multe rotatii, fiind mai puternici.
    si artisticitatea, conteaza cum interpretezi programul respectiv, nu e asa greu. daca are o zi buna, vin de la sine [tot felul de intoarceri, secvente de pasi, piruete cu viteza buna, miscari frumoase ale corpului..]. bine, e drept ca nu o sa ajunga toti artisti ca lambiel peste noapte. in schimb daca esti sigur pe tine la anumite sarituri, e mult mai bine. daca ar executa toti la fel :-?? unde ar mai fi faza, ar fi subiectivismul arbitrilor. proba se numeste patinaj artistic baieti, deci o cvadrupla ca sa te diferentiezi de ceilalti si sa arati cine merita sa fie adevaratul campion. Asadar trebuie sa ne impacam cu ideea si sa nu mai dam ochii peste cap si sa refuzam sa-i pronuntam numele si sa acceptam, ca cel care merita aurul olimpic este Plushenko.
    Last edited by innuendo; 18th February 2010 at 18:18.
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  21. #42
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Acum am ajuns a zic ca im pare rau ca nu e Plushy campion....

    Evan nu merita locul 1!
    am inceput ziua destul de prost!
    macar Takahashi ae o medalie! Singura mea bucurie!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •