View Poll Results: Eurosport sau TVR?

Voters
43. You may not vote on this poll
  • Eurosport

    31 72.09%
  • TVR

    12 27.91%
  • Ma uit pe Internet

    0 0%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 47

Thread: Eurosport sau TVR?

  1. #22
    sport legend Mr Cosmin's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    București
    Posts
    2,172
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by papin View Post
    TVR cind sunt reclame pe Eurosport.
    +1.

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    si cand sunt reclame la tvr, la eurosport. cum au reusit sa o dea in bara ieri seara, cand in loc sa dea biatlonul la fete au dat tot felul de prostii. si n-au putut da decat finalul cursei. noroc cu eurosport si cu cosmin cernat. dar, nu vi se pare interesant ca grafica la eurosport e mai mare ca la tvr. mai ales la hochei, scorul la tvr arata ca un purice si trebuie sa ne uitam cu lupa.

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    La TVr sunt mai cu mot si cred ca toata lumea are plasme. Pentru mine e imposibil de urmarit la tv-ul clasic TVR-ul

  4. #25
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    TVR ca dau mai mult hochei
    If you get in trouble, just go back in time!

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Eurosport: Pentru imagine (mai ales) si comentatori. Imaginea de pe tvr pare spalacita iar pe eurosport culorile par vii.

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    si cand sunt reclame la tvr, la eurosport. cum au reusit sa o dea in bara ieri seara, cand in loc sa dea biatlonul la fete au dat tot felul de prostii. si n-au putut da decat finalul cursei. noroc cu eurosport si cu cosmin cernat. dar, nu vi se pare interesant ca grafica la eurosport e mai mare ca la tvr. mai ales la hochei, scorul la tvr arata ca un purice si trebuie sa ne uitam cu lupa.
    Asta pentru ca tvr-ul transforma imaginea 16:9 in 4:3 ca sa fie "compatibila" imaignea pentru tot poporu`.
    Eurosport nu face asta

  7. #28
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    pt imagine e mai bun Eurosportul (cel putin la tv-ul meu), insa unii comentatori sint mai buni la tvr...ma refer la Hobana la sarituri, cel de pe Eurosport e cam pe linga, dar mai ales Emil Hossu Longin, la hochei, cel mai bun comentator de hochei parerea mea.... insa si la Eurosport sint comentatori buni, cel putin cel de la schi fond e excelent, merge si Cernat la biatlon...

  8. #29
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    La hochei pe Eurosport e Marius Gliga daca nu ma insel...
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  9. #30
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Da au dat-o in bara Eurosportu meciul Finlanda Sua il trasmite TVR...pentru seara asta ma fac tvr-ist
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  10. #31
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    La ce ora e?
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  11. #32
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    totusi, avind in vedere ca transmit intreg sezonul de biatlon, plus ca Franta si Germania au sanse relative la medalii, nu aveau cum sa nu transmita ultima cursa, stafeta masculina.

    Sua-Finlanda e la 22.00

  12. #33
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    22 pe tvr1
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  13. #34
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Thanks

    La hochei ambele comentarii mi s-au parut bune, cu un plus pt Eurosport.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  14. #35
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    La TVR ma uit doar la hochei pe gheata, Longin e singurul care dintre comentatorii TVR care are ce cauta la Vancouver.

  15. #36
    incepator
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Aseara (defapt de dimineata) la finala feminina la hochei USA - Canada pe ambele canale s-a comentat excelent. Au avut si ce comenta. O super finala.

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    si dincolo pe tvr 2 va fi slalom si biatlon.

  17. #38
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by M0rph View Post
    Da au dat-o in bara Eurosportu meciul Finlanda Sua il trasmite TVR...pentru seara asta ma fac tvr-ist
    subscriu
    Go USA
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  18. #39
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Pana la urma nici nu stiu cum e mai bine: comentariul fad si stupid al unui crainic "profesionist" de la tvr, sau cel agramat al vreunui fost sportiv pe Eurosport.
    Tocmai am auzit pe Eurosport:"sportiva asiatica are 8 milioane de dolari, care i-a strans...."....tinand cont ca la patinaj se uita si f multi copii, parca i-as da un sut in cur duduii de la Eurosport.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    @Bumbescu peste tot se fac greseli si nu numai la televizinile romanesti. Nu incerc sa le gasesc scuze, greseala e greseala dar cred ca ar trebui sa fim si noi mai relaxati La urma urmei ai inteles ce a vrut sa transmita.

  20. #41
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Eu la patinaj ma uit doar pe Eurosport, mai mult pt imi plac comentatorii, este adevarat ca Ivonne Ghita mai face si greseli ( si vorba aia a gresi e omeneste) dar mi se pare net superioara Alinei Alexoi, comentatoarea de pe TVR 1, pe care n-o suport, ma enerveaza maxim.

  21. #42
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jojo11 View Post
    Eu la patinaj ma uit doar pe Eurosport, mai mult pt imi plac comentatorii, este adevarat ca Ivonne Ghita mai face si greseli ( si vorba aia a gresi e omeneste) dar mi se pare net superioara Alinei Alexoi, comentatoarea de pe TVR 1, pe care n-o suport, ma enerveaza maxim.
    He,he,la mine e taman pe dos,nu pot s-o suport pe Yvonne,mi se pare falsa,afectata,repezita si da cu batul in balta de multe ori.
    Aseara am avut o dilema,la curling:Yvonne sau Hobana?
    Pina la urma am ales sa ma uit pe imaginea de la eurosport dar cu sonorul la minim si am fost multumita asa,mi-am facut singura comentariul.

    De fapt e bine cu asa diversitate,fiecare isi gaseste locul unde se uita mai cu placere si nimeni n-ar trebui sa se supere.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •