Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 51 of 51

Thread: is there a romanian player in the nfl?

  1. #43
    sport legend Sinisther's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    Bine ca nu o spus ca ii din tara lui Dracula.


    P.S. ..... as vrea sa il vad pe T.O. cu lacrimi in ochi spunand ..... "That's my team mate.....That's my Punter man!!! "

  2. #44
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    "what do you do in practice. what does a punter do ? receiver catch balls, Rb run...what do you do?
    Paulescu: I watch them too"

    that's the funniest shit ever
    )))))))
    This is a flower ...
    _____________________

  3. #45
    Warrior4Life cycloneclau's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zabriskie View Post
    "romanians like to have a lot of kids" he needs to get his facts straight...
    Eu cred ca el s-o intalnit prin SUA cu familii de baptisti (a se citi "pocaiti", sunt multi pe acolo din cate stiu) care intr-adevar au multi copii. Sa fim seriosi, daca te nasti in SUA, cat vrei sa mai stii de Romania? Mai ales daca treci intr-o vacanta pe aici si vezi ce vezi ... A incercat si el sa faca conversatie, dupa cum a si zis, nu-i obisnuit cu interviuri
    "Sometimes, getting up in the morning and brushing your teath is the hardest part of the day - it all just hurts." Tom Brady

  4. #46
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by packman_gb View Post
    styu ca la Dallas Cowboys e un roman, Sam Paulescu,dar are cetatenie americana, parintii lui sunt 100% romani dar el sa nascut in state, si el e Punter. A jucat chiar anu asta pt Cowboys, a fost scos din lot apoi reprimit, si am apucat sa-l vad si in actiune
    wow, super tare
    Both teams played hard.

  5. #47
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sinisther View Post
    Bine ca nu o spus ca ii din tara lui Dracula.


    P.S. ..... as vrea sa il vad pe T.O. cu lacrimi in ochi spunand ..... "That's my team mate.....That's my Punter man!!! "
    funny
    [url]www.warriors.ro[/url]

  6. #48
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    dupa ce a trecut pe la Redskins , pentru care a jucat doar intr-un meci ( Week 9 vs Falcons ... 3 punturi , 50 y avg ) , Sam Paulescu a semnat cu Buccaneers
    [url]www.warriors.ro[/url]

  7. #49
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Hi guys!

    Scuze ca dezgrop topicul asta, dar aici m-a adus Google cand am cautat "eric ghiaciuc romanian" :-)
    Am citit zilele trecute stirea ca tocmai a semnat cu Pats si mi-a atras atentia numele, asa ca m-am apucat de investigat si uite asa am ajuns aici.

    Ma bucur ca avem jucatori de origine romana in NFL si mai ales ma bucur ca doi dintre ei sunt la echipa mea favorita. Nici de Mesko nu stiam ca e roman pana nu am vazut un topic pe forumul asta azi dimineata

    Nu stiu cate sanse are Eric sa ajunga in roster-ul final, dar Zoltan se pare ca nu prea are concurenta, deci sansele sunt mari sa inceapa in mai toate meciurile, daca face treaba buna. Data viitoare cand merg la Foxborough, imi iau neaparat un jersey cu nr 14, daca le au.

    Robert.

  8. #50
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Bun venit pe forum, bertro!

    Eu unul nu stiam si de Eric, multumim pentru informatii. Sper ca Zoltan va fi starter.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  9. #51
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    Bun venit pe forum, bertro!
    Eu unul nu stiam si de Eric, multumim pentru informatii. Sper ca Zoltan va fi starter.
    Multumesc de primire. Aveti un forum interesant aici. Chiar sunt placut surprins ca sunt asa multi amatori de NFL in Romania. Stiam de eforturile userului campuscodi (era inregistrat si pe alt forum), dar nu stiam ca e asa po****r sportul asta printre romani.

    Revenind la Pats... Eric (american din tata roman, din ce am citit), in opinia mea umila, are sanse cam mici sa prinda rosterul final. Echipa e destul de bine "aprovizionata" la capitolul offensive tackles si Eric nu prea a avut o evolutie stralucita in ultimii ani. Adica nu e in niciun caz de calibrul (la figurat vorbind ) lui Vollmer sau Kaczur.

    In schimb Zoltan sigur o sa prinda rosterul final. Cred ca a impresionat destul de tare de a fost ales in runda a 5-a. Inceputul in training camp a fost cam shaky, probabil si datorita emotiilor de a fi ajuns in NFL, dar sunt convins ca o sa-si revina rapid si o sa arate ce poate. Avand in vedere ce "bombe" tragea in anii de colegiu, se pare ca are ce arata. Bine ca a scapat echipa de Hanson, ca era cam deplorabil.

    PS: mi-a placut informatia asta intr-un articol despre el:
    "Mesko spurred a following in Ann Arbor that strolled around campus sporting t-shirts that read Zoltan for Space Emperor"
    Last edited by bertro; 6th August 2010 at 21:24.
    GO Pats GO !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •