Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 65

Thread: Flag football

  1. #1
    junior lordmaruzan's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    langa Ploiesti
    Posts
    58
    Reputatie
    1

    Flag football

    Incep prin va saluta si a ma bucura sincer ca existati.Suntem o mana de pasionati ai NFL,practicanti ai flag football-ului,avand la dispozitie echipament de flag respectiv un teren de fotbal abandonat,pe care-l trasam si masuram la fiecare intalnire in conformitatea regulamentului de flag.Ideea pentru care am deschis acest subiect este speranta noastra de a participa la o competitie,un turneu sau macar un meci organizat,fiind dispusi a ne deplasa oriunde in tara sau la a ne ocupa cu organizarea acestuia la noi in localitate.Suntem din Boldesti-Scaeni,judetul Prahova,mai precis la vre-o 6 km distanta de Ploiesti.In spetanta ca cineva va raspunde acestui apel las aici si id-ul meu de mess:LORDMARUZAN. Va salut!!!!

  2. #2
    Warrior4Life cycloneclau's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Noi, Warriors, dupa ce ne terminam sezonul (ultimul meci pe 29-30 Mai), o sa luam o pauza. In aceasta pauza poate ca ne vom strange cativa si va facem o vizita intr-un weekend insorit.

    Sa ne masuram fortele Ce spuneti?
    "Sometimes, getting up in the morning and brushing your teath is the hardest part of the day - it all just hurts." Tom Brady

  3. #3
    junior lordmaruzan's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    langa Ploiesti
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Absolut de acord,unde mai pui ca a mea echipa favorita e a voastra rivala,Miami Dolphins.Sper sa nu ne facem de ras

  4. #4
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Si eu sunt dispus sa "ma bag", dar de la sfarsitul lu' iunie incolo. Mai tin legatura cu baietii de la Warriors .

    Quote Originally Posted by lordmaruzan View Post
    unde mai pui ca a mea echipa favorita e a voastra rivala,Miami Dolphins
    Vezi ca nu toata echipa Warriors tine cu Pats ... Da' Clau e mare fan .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  5. #5
    junior lordmaruzan's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    langa Ploiesti
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    La care as adauga cateva detalii.Va vom astepta,sau macar vom incerca, cu toate conditiile,vom filma evenimentul,si sper sa avem si macar un arbitru la acel moment.Ceva mai fantezist ma gandesc ca ar fi sa avem vre-o 4 echipe si sa organizam un mini turneu cu acea ocazie.Si sa aveti multa bafta in meciurile ce urmeaza,si fun,bineinteles.Se mai anunta vre-o echipa??

  6. #6
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Poate facem ceva care sa-i implice si pe baietii din Constanta, si pe cei din Iasi si Cluj ... de fapt, ar fi misto sa organizam ceva la care sa participe toti forumistii OLS de pe "Fotbal american".

    P.S. Bun venit pe forum, lordmaruzan !
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  7. #7
    junior lordmaruzan's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    langa Ploiesti
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Intradevar ar fi super!!! Si zi ca daca tot veni vorba de constanteni,ar putea fi foarte interesant sa incercam acest eveniment pe o plaja undeva,Costinesti par examplle, ca are o plaja mai larga. Eu zic c-ar putea iesi ceva spectaculos.Si apropos Dumboss yo,felicitari pentru anul trecut (Colts),ati fost aproape

  8. #8
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordmaruzan View Post
    ar putea fi foarte interesant sa incercam acest eveniment pe o plaja undeva,Costinesti par examplle, ca are o plaja mai larga.
    Plaja de la Costinesti s-a tot "mancat" in ultimii ani. Nu stiu la ce portiune te-ai gandit tu cand ai zis ca e mai larga.
    In fine, idei sunt, sa vedem daca vor fi puse in aplicare. Eu sunt tentat pentru ceva de genu' prin iulie.

    Quote Originally Posted by lordmaruzan View Post
    Si apropos Dumboss yo,felicitari pentru anul trecut (Colts),ati fost aproape
    Mda, mersi ... aproape nu e suficient .

    Rasfoieste forumul pe aici, ca presupun ca nu esti pasionat doar de flag, ci si de NFL.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  9. #9
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    Eu abia astept. Poate o punem si de un gratar dupa !

  10. #10
    CRUSADER andi15ro's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    788
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cojanu View Post
    Eu abia astept. Poate o punem si de un gratar dupa !
    ca deobicei, gandul tau e la mancare si bautura :p

  11. #11
    *****99***** The Ram's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    BuCUResti
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    i'm in 2 sper sa mai gasesc ceva oameni

  12. #12
    junior lordmaruzan's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    langa Ploiesti
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Bucuros sa aflu ca exista reflux,asadar zic ca cea mai buna varianta la momentul asta ar fi sa ne intalnim in oraselul meu,la 6 km lang Ploiesti,e usor de ajuns (aproape de DN-ul ce duce spre Valenii de Munte) iar conditiile sunt la indemana.Avem deasemenea unde iesi dupa la un gratar sau local ceva.Asadar noi suntem gata sa va primim in orice zi,ideal ar fi sa incercam a stabili o data exacta(eu as merge pe Sambata,15 mai), si fiecare dintre noi sa spuna intocmai cu cati oameni se inscrie in acest tournir.Asadar :
    LORDMARUZAN: 5 indivizi titulari si ceva rezerve(optional arbitri,cameramani,oameni de mingii).
    PS:si majorete la discretie

  13. #13
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    si eu probabil as putea strange o echipa , mai ales ca sunteti aproape de Buzau .... dar pana nu se termina sezonul la soccer nu pot in weekend , iar in timpul saptamanii nu pot aduna "echipa" cu siguranta
    [url]www.warriors.ro[/url]

  14. #14
    senior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Predators vine cu 2 echipe doar sa fie un anunt din timp legat de data turneului de flag.

  15. #15
    Warrior4Life cycloneclau's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Prin acest post rog moderatorii sa mute acest thread la rubrica "Fotbal American in Romania" ca acolo ii este locul.

    In alta ordine de idei, in iunie cel mai aproape suntem liberi pt un weekend sau macar o zi distractiva. Fara gratar nu venim Cat despre arbitrii ... nu cred ca va fi nevoie. Flag este player-friendly, promoveaza fair-play si distractia.

    Muzica de pe margine ar fi de asemenea placut sa avem, chiar daca ar fi de la vreo masina, tot e bine.
    "Sometimes, getting up in the morning and brushing your teath is the hardest part of the day - it all just hurts." Tom Brady

  16. #16
    Warrior Mr. White's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    359
    Reputatie
    1
    Cred ca idee cu un BBQ in timpul sau dupa turneu ar fi o atractie si pentru forumistii de aici. Putem organiza o intalnire cu totii undeva in bucuresti, sa ne impartim pe masini si sa venim toti odata.
    Sau poate chiar se poate inchiria un Sprinter ceva.

    Abia astept si eu
    You can't decide what to do or what not to do,
    All you can decide is what to do with the time given to you...
    [B][COLOR="DarkRed"]Bucharest Warriors[/COLOR][/B]

  17. #17
    senior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Avand in vedere ca si Warriors si Predators au experienta in organizare pot gazdele sa apeleze la sfaturi ca ajutam. Cat despre BBQ putem aduce si noi o contributie solida la fel si cu forma de deplasare. Dar este nevoie de o data mai concreta si asa cu a spus si Clau Flag = Fair Play deci fara arbitrii. Si daca sunt suficiente Flaguri se pot organiza si cate 2 meciuri o data ! noi avem 10.

  18. #18
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    mi-am luat si eu un set Wilson de 5 , sistem de prindere cu arici
    [url]www.warriors.ro[/url]

  19. #19
    Warrior4Life cycloneclau's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Noi avem vreo 20.
    "Sometimes, getting up in the morning and brushing your teath is the hardest part of the day - it all just hurts." Tom Brady

  20. #20
    junior lordmaruzan's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    langa Ploiesti
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Ok,noi suntem dispusi ori sa va asteptam la noi ori sa ne deplasam oriunde,ideea este sa se stabileasca o data ,incercati sa veniti fiecare cu o propunere.Noi avem 10 flag-uri ,cu arici.Asadar,cand sa ne intalnim?

  21. #21
    Warrior Mr. White's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    359
    Reputatie
    1
    O taxa de participare de la fiecare echipa sau membru ar putea acoperi cheltuielile organizatorului. De exemplu 10 RON/pers. Aceasta suma sa acopere organizarea: BBQ and food, trasare teren, apa etc.
    You can't decide what to do or what not to do,
    All you can decide is what to do with the time given to you...
    [B][COLOR="DarkRed"]Bucharest Warriors[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •