Results 1 to 15 of 15

Thread: Amical: ROMANIA - Irlanda de Nord 1-1

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,050
    Reputatie
    1

    Amical: ROMANIA - Irlanda de Nord 1-1

    vineri, 22 martie, Arena Națională
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,725
    Reputatie
    0
    Un test inainte de EURO 2024.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. 1st March 2024, 09:25

  4. #3
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,224
    Reputatie
    1
    Sper ca pana la Euro sa-si rupa macar cate un os domnii Stanciu, Manea si Puscas.

  5. #4
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,390
    Reputatie
    0
    Același joc previzibil, lent, modest. Încă o dovadă că nu știm ce să facem cu mingea când o avem. Nu știm să desfacem o apărare decenta nu zic bună. Ne întoarcem la autobaza și lungă și pe a doua, că asta vom juca la Euro.

  6. #5
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,725
    Reputatie
    0
    Inainte Romania era campioana amicalelor si slaba in oficiale, acum a devenit slaba in amicale.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #6
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,390
    Reputatie
    0
    Avem 2 posturi unde nu avem jucători deloc, atacant și fundaș stânga.
    In atac chiar ca suntem de tot râsul, să nu găsești nici măcar în campionatul intern un atacant cât de cât decent.

  8. #7
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,725
    Reputatie
    0
    Zi tu un atacant decent din campionatul intern ? Care sa poata fi selectionat.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,029
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Inainte Romania era campioana amicalelor si slaba in oficiale, acum a devenit slaba in amicale.
    De cand se califica neinvinsa, a devenit un fel de Germania estului.


    Moaaamaa, ce echipa avem...


    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Zi tu un atacant decent din campionatul intern ? Care sa poata fi selectionat.
    Ma, io tot ce vad e ca de fiecare data cand sunt selectionate carpele alea imputite de la wc wcsb, de fiecare data isi respecta renumele si aduc un joc de wc la nationala. Eu zic sa le tot selectioneze in nestire. Titulare sa le puna la Euro! Ca doar asa putem bate recordu ultimului Euro la care am jucat de 1p, si sa terminam cu 0!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #9
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,725
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    De cand se califica neinvinsa, a devenit un fel de Germania estului.


    Moaaamaa, ce echipa avem...




    Ma, io tot ce vad e ca de fiecare data cand sunt selectionate carpele alea imputite de la wc wcsb, de fiecare data isi respecta renumele si aduc un joc de wc la nationala. Eu zic sa le tot selectioneze in nestire. Titulare sa le puna la Euro! Ca doar asa putem bate recordu ultimului Euro la care am jucat de 1p, si sa terminam cu 0!
    Am terminat cu 0 la Euro 1996 asa ca nu e nici un record
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,029
    Reputatie
    0
    Hagi isi urmeaza parintele pe urme?

    0p din tata-n fiu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #11
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,224
    Reputatie
    1
    Ce bine ar fi daca l-ar urma pe urme...macar pe calcaie. Dar tu, in habarnismul tau, probabil ca ii contesti si valoarea de fotbalist lui Hagi sr.

  13. #12
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,493
    Reputatie
    1
    La Euro 96 rezultatele au fost putin mincinoase.

    Ai nostrii au jucat ok cu Franta dar au pierdut strans,au luat gol rapid de tot de la Hristo cu bulgarii si nu si-au revenit dar si acolo se putea face ceva si cred ca acolo a dat Dorinel gol valabil iar cu Spania au dat meciul macar o parte din ei.

  14. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,029
    Reputatie
    0
    Asta le-a fost valoarea, ca sa-i raspund Ciorbicului.

    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    probabil ca ii contesti si valoarea de fotbalist lui Hagi sr.
    Mereu am avut senzatia ca Dobrin ar fi fost mai mare, daca juca si el la Barca si Real.

    Dobrin avea un pic de Zidane in el, niste miscari cu fenta din corp si pase cu parti din picior ce nici nu stiai ca pot fi folosite...

    Hagi a fost un pic mai clasic ca si talent, nu semana deloc cu Zidane. Semana cu Maradona, vorba aia, câ-decât.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #14
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,224
    Reputatie
    1
    Daca si cu parca. Niciodata nu am zis ca Hagi a fost mai mare ca Dobrin, o data pt ca n-am vazut cu ochii mei nici macar un meci jucat de pitestean, si a2a, pt ca eu sunt de parere ca nu poti compara 2 jucatori din 2 perioade diferite. Dar si daca ar fi al 2lea sau al zecelea ca valoare din istoria fotbalului nostru, tot as vrea sa avem in generatia asta macar 1 fotbalist care sa viseze sa-i ajunga la nivelul gleznei.

  16. #15
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,725
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    La Euro 96 rezultatele au fost putin mincinoase.

    Ai nostrii au jucat ok cu Franta dar au pierdut strans,au luat gol rapid de tot de la Hristo cu bulgarii si nu si-au revenit dar si acolo se putea face ceva si cred ca acolo a dat Dorinel gol valabil iar cu Spania au dat meciul macar o parte din ei.
    Da a fost acel gol valabil a lui Dorinel anulat pe nedrept.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •