Poli Iasi

Mircea Rednic acuza arbitrajul dupa 1-2 cu Viitorul

Poli Iasi a ajuns la sase infrangeri la rand dupa un meci in care a condus-o pe Viitorul aproape 80 de minute.

”E greu cand conduci cu 1-0, cand am avut o alta posibilitate in a doua repriza. Daca analizam jocul, noi defensiv am stat foarte bine. Ei nu si-au creat ocazii. Golul lor a venit dupa un fault inexistent aici in margine. Cand vine pasa de la Ganea sunt trei jucatori in offside. A deviat-o un jucator de-al nostru, dar cand vine pasa sunt trei in offside. Eu asa stiu regulamentul. E clar ca Viitorul in repriza a doua au fortat mai mult”, a spus Mircea Rednic.

”Sunt si interese, trebuie sa recunoastem. Nu e prima oara cu acest arbitru. Le-am explicat si baietilor. Nu vreau sa umbresc victoria Viitorului, dar asa e cand este echipa mica. Arbitreaza corect daca esti pus. Noi mai avem mult de munca. Jucatorii adusi au calitate, dar au venit tarziu si nu sunt pusi la punct cu pregatirea”, a mai declarat antrenorul echipei Poli Iasi.