View Poll Results: Real Madrid - Steaua

Voters
146. You may not vote on this poll
  • 1

    84 57.53%
  • X

    25 17.12%
  • 2

    37 25.34%
Page 28 of 35 FirstFirst ... 182627282930 ... LastLast
Results 568 to 588 of 719

Thread: Real Madrid - Steaua

  1. #568
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Tu n-ai vazut ma ca erau cate trei stelisti pe fiecare spaniol cu mingea, asta ce e, nu cumva presing se numeste?
    In prima repriza, pana la ratarea din min 45 nici nu s-au apropiat de poarta, poate doar prin Robinho care e genial, fara el Real nici n-ar fi existat; in timpul asta noi am avut vreo doua ocazii maricele.
    Olaroiu a gandit bine meciul, doar ca tr sa-l bage pe Thereau mai repede, atata tot, nu avea cum sa joace cu amandoi de la inceput(Thereau+Badea), jucam totusi cu Real in deplasare..

  2. #569
    red and blue sebastianstis's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    canada(MONTREAL)
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Bumbi si eu sunt stelist ca si tine,dealtfel ,dar eu sunt mai realist din fire si din cate am vazut in ultimele 3 meciuri din CL cu Steaua ,sa sti ca nu am fost impresionat deloc de pressingul Stelei.Si parca aveam nevoie de un pct . sau victorie ca sa mai putem spera ceva ,nu?Si apoi oricum Olaroiu nu e tipul meu de antrenor pentr Steaua ,el doarme pe niste lauri ,deocamdata ,pe care ii iau oferit altii.

  3. #570
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sebastianstis View Post
    Bumbi si eu sunt stelist ca si tine,dealtfel ,dar eu sunt mai realist din fire si din cate am vazut in ultimele 3 meciuri din CL cu Steaua ,sa sti ca nu am fost impresionat deloc de pressingul Stelei.Si parca aveam nevoie de un pct . sau victorie ca sa mai putem spera ceva ,nu?Si apoi oricum Olaroiu nu e tipul meu de antrenor pentr Steaua ,el doarme pe niste lauri ,deocamdata ,pe care ii iau oferit altii.
    Cu Real si Lyon acasa nici nu avea ce sa te impresioneze, aseara insa am jucat f bine; referitor la Olaroiu nici eu nu sunt fan, dar cred ca aseara a gandit bine meciul; e cam greu sa te duci sa joci la victorie la Real, hai sa fim serioasi..

  4. #571
    red and blue sebastianstis's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    canada(MONTREAL)
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Pai vezi tu, de aici pleaca totul .De ce nu putea Steaua sa mearga la victorie cu Realul?Ai auzit de FC Copenhaga?Parca au batut pe MU, etc.S-au obisnuit sa fie tratati ca niste vedete la ei in tara iar cand se duc afara se comporta in bisnitari,nu ,nu e posibil ..,.refuz sa gandesc asa.Cat le trebuia sa dea un gol ,da, un singur gol..,eh Real M asta; parca aia au 3 picioare si 2 capete si numai noi suntem mai amarati.

  5. #572
    red and blue sebastianstis's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    canada(MONTREAL)
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Dealtfel 4 sau 5 din jucatorii care au jucat ieri seara nici nu s_au prezentat la meci...

  6. #573
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sebastianstis View Post
    Dealtfel 4 sau 5 din jucatorii care au jucat ieri seara nici nu s_au prezentat la meci...
    Bai gata ca am treaba si-mi place sa am ultimul cuvant : am jucat f bine. Pa

  7. #574
    red and blue sebastianstis's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    canada(MONTREAL)
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Bfta si numai bine...

  8. #575
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Steaua a jucat bine contra Real-ului , si merita mai mult !!! Daca faceau mai mult la finalizare , puteau sa si castige acest meci !!! Dar greseli se fac tot timpul , si este dureros cand trebuie sa platesti astfel dupa o munca depusa cu succes in fata unei echipe cotate ca Real-ul !!! Toata lumea invatza din greseli , si eu cred ca trebuie ca Steaua sa continue sa imbunatateasca jocul lor si mai bine , si pot face fatza si Lyon-ului , iar dupa aceea sa castige si jocul cu Dinamo Kiev , si sa mearga cu fruntea sus in UEFA !!! Acolo sant sanse si mai mari pentru Steaua !!! Hai Steaua , Hai Romania !!! Se poate !!!

  9. #576
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Meciul a fost peste cel de la Bucuresti si asta e sigur .
    Ce a fost de facut au facut-o jucatorii pe teren mai bine sau mai rau in rest noua ne raman doar comentariile si bine ar fi ca toate comentariile sa fie pertinente si lipsite de acea rautate de suporter de liga lui mitica
    Last edited by crissis; 2nd November 2006 at 08:48.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  10. #577
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Sant de accord cu tine , si eu cred ca orice se intampla ppe terenul de fotbal ramane acolo , dar noi trebuie sa fim langa ai nostrii , pentru ca Steaua ( ca si Dinamo , Rapid , FC Brasov ...etc ) reprezinta Romania , si trebuie sa fim mandrii de ei in orice imprejurare sii in orice conditii !!! Fotbalul romanesc este in crestere , si se poate face si mai mult !!! Apropo , Nicolitza este un jucator excelent , parerea mea , si eu cred ca trebuie sa se ambitioneze si mai mult , si sa puna acest lucru imtamplat azi - la spate , si asta o va dovedi prestatia lui in urmatoarele meciuri !!! Eu doresc succes tuturor echipelor care reprezinta Romania in toate competitiile internationale , si sa nu ne dam batuti niciodata , pentru ca asa este natura noastra de ...Romani din ROMANIA !!!

  11. #578
    red and blue sebastianstis's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    canada(MONTREAL)
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Si nu vrei si tu , ca roman sa mai si castige romanii din cand in cand ?

  12. #579
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sebastianstis View Post
    Si nu vrei si tu , ca roman sa mai si castige romanii din cand in cand ?
    Degeaba o vrem noi suporterii romani daca jucatorii nu o vor sau nu au norocul sa cistige
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  13. #580
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    0

    De ce joaca Staeua aiurea...

    Io nu tin nici cu Steaua, nici cu Dinamo, nici cu Rapid, si cu fiecare in parte atunci cand joaca in afara. Indiscutabil Steaua a jucat de 10 ori mai bine la Real decat acasa, cel putin in prima repriza. Si-atunci nu pot sa nu ma intreb cateva intrebari intrebatoare, la modu' oarecum retoric, ca am de gand sa si raspund la ele:
    - De ce naiba a jucat Steaua asa prost acasa?
    - Dupa o prima repriza excelenta de ce a doua repriza a fost a Realului? Pen'ca daca nu dadea gol Nicolita (jucator, altfel, excelent si foarte serios si pe care il vad in continuare ca pe unul dintre cei mai bun jucatori romani sau, ma rog, din Romania...), deci daca nu dadea absurditatea aia de autogol Nicolita tot castiga Realul.

    Asadar:
    Nenea Olaroiu a inceput meciul de acasa pe principiul nu luam gol, ne bagam toti in poarta si contra-atacam. Aaaaa, unde am mai auzit io chestia asta? A, da, la echipele italiene. Numai ca Olaroiu n-are o linie defensiva gen Zambrotta, Canavaro, Maseratti, Nesta si mijlocasi defensivi gen Gatuso. Si nici cea mai vaga idee de CUM se organizeaza o aparare beton. Si uite asa am luat primul gol - atentie, cu o aparare supra-aglomerata - din sut din 6 metri (????????) respins, culmea, de luzaru' de Carlos si 3 (trei) jucatori ai Realului au fost pe mingea respinsa si nici un aparator (??????). Iar la al doilea gol a venit flacaul ala, nu l-a jenat nimeni in elan, nu l-a jenat nimeni in saritura, ca pe imasu' de langa sat duminica dimineata cand tot omu' e la biserica, liber-liberutz, cu 5-6 aparatori in jur care urmareau faza cu mare atentie... Da ce pusca mea supra-aglomerezi nenea Olaroiu, punctu' de la 11m? Chioscu' cu cafea si sucuri din spatele portii? Ce naiba de atributii aveau aparatorii aia de se invitau unu' pe altu' la minge?
    Si-acuma la Real, incepe Steaua curajos si pe atac jocu' si chiar curge cam pe directia aia. Dupa parerea mea, indiferent ca Realul a avut si in prima repriza cea mai mare ocazie, prima repriza a fost a Stelei. Da' incepe a doua, Realu' intra aspru ca sifonu, 5-10 minute ataca in draci dupa care se cam echilibreaza. Si atunci infloreste in mintea neinfricatului leader, mirificului antrenor Olaroiu ideea ca si un egal e mai mult decat onorabil. Si Steaua reincepe jocul de acasa, cu un individ uitat printre 5 aparatori adversi in atac, si cu toata echipa aparand rezultatul. De ce, nenea Olaroiu? Cu ce naiba te ajuta un egal? A, eventual cu ceva bani, de la UEFA... Sa nu-mi ziceti ca nu mai puteau fugi baietii, sa fim seriosi, media de varsta de la Real raportata la media de varsta a Stelei e cam aia tata/fiu. N-ajunge ca Nicolita reuseste ce n-a reusit Realul de fo' 3 ori cu poarta goala, cre'ca informatia asta a ajuns la neuronu' lu' Olaroiu cam cu 10 minute intarziere - ca la dinozauri, ii tai coada si se prinde dupa 10min ca a murit. Desi de prin minutul 70 Steaua nu mai avea ce scor sa tina, la Olaroiu ii tre' zece minute ca sa faca o schimbare post pe post (??????) si sa-l bage pe Thereau, tot singur intre 5 aparatori. Da de ce pusca mea n-ai schimbat 2 aparatori si 1 mijlocas pe 3 jucatori ofensivi? Ce dracu mai tineai nene Olaroiu, 1-0? Ca sa nu intreb ca, de vreme ce la Real a iesit Diarra si a intra Beckham, o schimbare usor defensiva, care naiba a fost reactia ta la ea?

    Concluzie: de Carlos a scapat Steaua, adevarul e ca si eu aparam la fel de bine si pe bani mai putin. Mai trebuie sa scape de Olaroiu si sa mai faca rost de inca cel putin un varf adevarat si ar putea chiar sa joace fotbal adevarat. Fara nici un fel de anti- Steaua sau pro-altceva dar cred ca, cel putin in momentul asta, Dinamo sau Rapid macar jucau o chestie inteligenta si ii furau Realului cel putin un punct. Si asta numai din cauza antrenorului...

  14. #581
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Bravo ma, chiar ati jucat fotbal aseara. Pacat de rezultatul final, dar asta este. Important e ca aseara ati iesit cu capul sus de pe teren.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  15. 2nd November 2006, 09:41

  16. 2nd November 2006, 09:43


  17. 2nd November 2006, 09:44

  18. 2nd November 2006, 09:48

  19. 2nd November 2006, 09:51

  20. #582
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ammadeus View Post
    ...asta-i din tezele congresului al xv-lea al p.c.r? lasa tranchilizantele si repeta dupa mine: sa-moara-imediat-si-ne-ncetat-steaua-de-la-bucale-hai-kievul-hai-lyonul-ciobanu-n-puscarie-datoria-de-12-milioane-euro-returnata-la-stat
    n-ar fi mai marfa sa moara mata?
    Last edited by Zax; 2nd November 2006 at 09:59.

  21. #583
    Anti-frustrati superchumbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    255.255.255.0
    Posts
    1,355
    Reputatie
    1
    +

    ne-am aparat la 20 m nu la 40 m, si le-am lasat spatii, ceea ce ne-a permis sa-i blocam la centrul terenului

    am avut portar

    -

    prea multe atacuri irosite cu centrari

    prea multa crispare la marginea careului

    in repriza a 2a am jucat la egal


    per ansamblu acceptabil, exceptand min 70

    totusi s-a vazut ca :

    - la centrari daca nu e iacob, sunt mingi pierdute aiurea
    - ovidiu petre mult peste ce poate juca lovin, paraschiv a reinceput sa joace, dar tot avem nevoie de mirel
    Omnia ad opinionen suspensa sunt

  22. 2nd November 2006, 09:59
    Reason
    prostii

  23. 2nd November 2006, 10:03

  24. 2nd November 2006, 10:04
    Reason
    prostii

  25. 2nd November 2006, 10:10
    Reason
    prostii

  26. 2nd November 2006, 10:12

  27. #584
    sport legend tedybear's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    stelistii au jucat bine aseara, pacat de scor. nici daca mai jucau 100 de ani nu le dadeau gol astora de la Real. important e ca nu s-au facut de ras, iar asta in mare parte pt ca Real dupa ce le-a dat 4-1 la bucuresti au crezul ca joaca cu cea mai slaba echipa din lume si nu prea s-au motivat pentru meciul de aseara. pun pariu ca daca se motivau ca la meciul de la bucuresti sau ala cu Barca, steaua nu mai lega atatea pase.

    dar lasand astea la o parte, trebuie sa spun ca a fost un meci placut in care steaua a avut noroc cu carul daca e sa luam in considerare ce ocazii au avut cei de la Real
    [COLOR="sienna"]pentru cei care nu vad decat jumatatea plina a paharului[/COLOR]

  28. #585
    incepator
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Banel Nicolita

    Din pacate Jardel a facut-o de oaie . Pacat , poate meritam un egal. A fost seara cand am simtit ca Dumnezeu tine cu noi, dupa megaocaziile Real-ului. Ce nu au putut sa ne faca ei ne-am facut noi. Asta se mai numeste si lucru manual. Pacat de sansa . Cu asa ceva nu te mai intalnesti in viata. Poate o sa mai jucam cu echipe mari, dar nu prea cred ca o sa mai prindem o echipa mare in asa proasta forma. Era momentul cand puteam reusi. Real-ul a venit la meci foarte relaxata, spera la un meci ca la Bucuresti. Nu prea s-au intrebuintat baietii. De abia in repriza a doua au vazut ca e groasa. Repet PACAT. Nu trebuie impuscat Banel, dar in forma nu mai este de mult.Felicitari suporterilor romani care au fost pe stadion, au fost incedibili.

  29. 2nd November 2006, 10:19

  30. #586
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Frumos meci. Chiar mi-a placut. Sincera sa fiu, nu credeam ca vom fi in stare sa facem un asemenea meci, dar am dovedit ca sintem in stare sa ne autodepasim si sa demonstram ca n-am ajuns degeaba unde sintem.
    Am dominat Realul la ei acasa, in templul lor Santiago Bernabeu. Ca au jucat ei mai slab, ca nu au jucat la potential maxim, ca nu s-au concentrat suficient, este o chestie relativa. In meciul tur cind n-am jucat noi nimic s-a spus ca am jucat cit ne-a lasat adversarul s-o facem. Acelasi lucuru se aplica si in meciul de aseara. Ei au jucat cit i-am lasat noi s-o faca. Oli a conceput foarte bine echipa si schema de joc. Oprita face exceptia. Trebuia, cum am mai zis, scos de la pauza si sa intre Thereau. Cu Dica, Badea si Thereau in teren era alta poveste. Nu zic ca puteam marca sau ca-i bateam clar. Oricum am pus presiune pe ei. Asta este singura tactica defensiva care merge la Steaua. Atacul. Cea mai buna aparare e atacul. Si aseara asa a fost.
    Am vazut aseara ceea ce asteptam de mult sa vad. Presing sufocant. Insistenta in recuperarea mingilor. Nu i-am lasat sa respire. Singurele lor ocazii au venit in urma unor greseli individuale, lipsa de marcaj sau neconcentrare maxima. Si sint sigura ca daca Banel n-ar fi facut acea nefericita greseala, 0-0 era rezultatul de final. Real n-ar fi reusit sa marcheze. Ma asteptam ca dupa pauza, Real sa iasa mai puternica de la vestiare si sa puna o presiune mai mare. Este o echipa mai mult de repriza a doua, dar aseara n-a fost, decit primele 10-15 minute. Au facut presing au aratat mai mult decit in prima repriza, dar ne-am revenit si am preluat iar friiele meciului.
    Oli trebuia sa faca schimbarile mai repede, chiar dupa autogol, dar nu putea, pentru ca Paraschiv si Ovidiu Petre s-au plins la pauza de dureri, iar Oli astepta ca acestia sa ceara schimbarea. Nu putea face schimbari pina cind cei doi n-ar fi cerut acest lucru. Altfel risca sa ramina echipa in inferioritate daca schimbarile erau efectuate iar unul dintre cei doi, n-ar mai fi putut termina meciul in teren.
    Ov. Petre a facut un meci peste asteptari. Chiar daca nu-l prea am la inima, trebuie felicitat pentru jocul prestat. L-a tinut om la om pe Guti, unul dintre cei mai periculosi galactici.
    Ceea ce ne-a ajutat foarte mult este modul cum s-a jucat pe extreme. Atit Roberto Carlos cit si Sergio Ramos, fiind aproape inexistenti. N-au mai urcat in atac asa cum au facut la Bucuresti. Nici Diarra nu s-a vazut, in multe momente uitasem ca era in teren.
    Aseara s-a vazut ca se poate. Una e sa tii de 0-0 bagindu-te cu curul in poarta si alta e sa stai cit mai sus in teren si sa faci presing. Cu 3-4 oameni in permanenta in jumatatea adversa, nu le dai sanse. Mi-au placut foarte mult dublarile facut in aparare. Asa trebuie jucat. Cind aveau ei mingea doi stelisti erau tot timpul in preajma, ba chiar trei la unele faze.
    Jocul bun al Stelei s-a vazut in reactiile madrilenilor cind pierdeau mingea sau cind ratau pase si suturi. Mi-au ramas in memorie grimasele de suparare si neputinta ale lui Cannavaro si Helguera.
    Capello la sfirsitul meciului a spus:"Obiectul era sa ne calificam în optimile L.C. si l-am realizat, este adevarat gratie unui cadou facut de Steaua si nu gratie ocaziilor pe care le-am avut. Ne-a fost foarte greu, prima repriza a fost a Stelei, în a doua ne-am revenit si am jucat foarte bine. Trebuie sa accept cu fair-play ca am câstigat cu sansa. Pâna la gol însa, am ratat niste ocazii incredibile, cum rar vezi pe stadion. A fost un meci echilibrat, care s-a decis prin cadoul facut de Steaua". Asta e adevarul. Au obtinut o victorie mincinoasa doar datorita neglijentei lui Banel, sau a lui Cernea? Nu conteaza cine a gresit sau in ce proportie. Putem analiza aceasta faza pina la adinci batrineti ca tot n-o sa fie unanimitate. Fiecare cu preferintele lui. Ce conteaza e ca Banel a facut un meci bun, exceptind faza autogolului. Si ca e in revenire de forma. Trebuie si poate sa treaca peste acest moment.
    In concluzie, am facut un meci mare. Putea sa fie si mai bine de atit. Sa vezi pe Real Madrid tragind de timp, pe finalul unui meci in care au avantaj minim, si si acela obtinut in urma unui autogol, este o mare performanta.

  31. 2nd November 2006, 10:22

  32. 2nd November 2006, 10:26

  33. 2nd November 2006, 10:30

  34. 2nd November 2006, 10:32

  35. #587
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    am citit, am vazut iar acum iata si parerea mea

    Cred ca Nicolita a uitat 2 lucruri si anume:

    1. a uitat ca steaua a schimbat poarta la pauza!
    2. a uitat ca joaca fundas in repriza a doua si cand a vazut poarta goala a dat gol crezand pentru o fractiune de secunda ca se afla in fata porti adverse.

    nu se poate explica altfel o asemenea prostie sa-ti dai gol singur in propria poarte fara sa fi atacat de nimeni


    steaua cu noroc pe care la avut putea sa scoata un egal, pacat
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  36. #588
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Steaua a jucat bine aseara, nu ma asteptam la un asemenea joc
    pacat insa de autogolul lui Nicolita probabil daca ne dadeau ei gol nu eram asa suparati, insa cand vedem ca real are nevoie de o greseala de-a noastra ca sa castige, nu te simti prea bine
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •